Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan, akinek chiptuni...

Van itt olyan, akinek chiptuningolva van az autója?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül? Megéri? Nem megy hamarabb tönkre a motor?

2020. jún. 16. 18:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát 90 lóerős kocsinál max pár lóerőt jelent a chiptuning. És úgy teszi dinamikusabbá a chiptuning a gyorsulást, hogy magyarán mondva több lóerő jobb gyorsulást eredményez. És tényleg nem véletlenül pont 90 lovas a kocsi, ha biztonságosan feljebb lehetne húzni a teljesítményt megtették volna. Csak az a plusz lóerő pont a gyári "tartalékot" használja ki, magyarán mondva van egy határ a maximális teljesítmény/nyomaték és a motor meghalása között, és pont oda húzzák fel a teljesítményt. Így könnyen lehet, hogy ha túlhajszolod, pár év alatt mehet is a szemétbe a motor.
2020. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Értem és mennyibe került? Ingyen töltik vissza az eredeti programot? Garancia?
2020. jún. 16. 20:58
 13/20 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy "visszatöltik az eredeti programot"? Mármint hogy ha nem jön be a chiptuning akkor visszaprogramozzák? Hát, szerintem max pénzért. Garancia meg igen, valahol van, de ha túlhajszolod a motort, arra sehol sincs, mivel lényegében te ölted meg.
2020. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És az hogy lehetseges, hogy több lesz a lóerő és kevesebb lesz a fogyasztás?
2020. jún. 16. 22:31
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van olyan chiptuning is. De gondolom az a normál benzint nem, csak a 100-asat eszi, az meg drágább mint a sima benzin, szóval szerintem anyagiakban jobban jársz most, mint ha 2-3 deciket spórolsz, egy jóval drágább üzemanyaggal.
2020. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Abból a kocsiból semmilyen chiptuning nem fog ágyugolyót csinálni.
2020. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Van ahol vissza töltik az eredeti gyári adatokat ingyen ha nem jön be a tuning. Így értettem.
2020. jún. 17. 00:36
 18/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy vissza lett töltve az eredeti program.

Ez le lett mentve előzőleg egy pendrive-ra biztonsági okból.

Nekem a gyakori külföld miatt, a kisebb fogyasztás volt a cél ami be is jött, mert autópályán 4,2 - 4,7 közöttire csökkent a gázolajfogyasztás 140-es tempomatnál.

Az, hogy erősebb lett-e azt nem tudom, mert nem lett bemérve padon, de jobban gyorsult.

A lényeg, hogy nem vált be ezért eladás előtt vissza lett töltve rá ugyanannál az embernél és természetesen ingyenesen.

(Az újabb Mercim már gyárilag hozza a fenti fogyasztást.)

2020. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá, hogy én lebeszélnélek róla, mert kis cm3-es benzines autónál eleve pörögnie kell a motornak, hogy ereje legyen, így kisebb fogyasztásra nem számítanék a helyedben a chiptuningtól.

Ráadásul számottevő +lóerő sem várható tőle.

Magyarul, csak kidobod a pénzt az ablakon.

Ha kis fogyasztású és erős autót akarsz akkor akkor vegyél dízelt.

Ha sok pénzed van, akkor meg egy Teslát.

(Az mindegyiket legyorsulja.)

2020. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

1.4-es kávédaráló? Elmész, százezerért optimális esetben kapsz kettő lóerőt. rossz esetben veszítesz 8-at. :D


Ha menni akarsz, vegyél erős autót.

2020. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!