Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B mennyire számítot...

Opel Corsa B mennyire számított népszerűnek a 90-es években? Milyen értékű volt? Manapság mennyire számít elfogadható autónak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1-2, Eléggé népszerű volt pl.: a dokinők, egyedülálló-, vagy önmagában egy nő számára, így több megkímélt példány volt belőlük. Formás, kicsi, viszonylag megbízható konstrukció volt, városban elég volt;

3, Ma már kevés a megkímélt, jó állapotú, a 3 ajtósokat sokszor futárkodásra fogták be, vagy hangfalakat, mélynyomókat működtető fiatalok használták/használják.

2020. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azokban még az öregecske, de megbízható 8 szelepes faék egyszerű motorok voltak. Mai szemmel nézve nagyon kicsi literteljesítménnyel, de cserébe ha időben kaptak olajcserét, elpusztíthatatlanok voltak. Csak ugye 1.2-ből 45, 1.4-ből 60 lóerő az kevéske. Ehhez képest viszont a 7-8 literes fogyasztás sok. A kocsi maga puritán, a műanyagok nem szépen öregszenek, de ha a rohadásra vigyáztak, nagyon sokáig elműködtek. Nem rég néztem rá a kormányzati portál adatbázisában egy B-Corsára, amibe 200.000 km-t tettem bele, és vagy 12 éve került el tőlem, még mindig forgalomban van, vagyis a fenntartási költségei még mindig elviselhetőek a bizonyára szaporodó hibák ellenére.

Buta futóműre készülj, nulla dinamikára, és elfogadható kényelemre. Semmi de semmi extrát ne várj tőle, alkalmas a helyváltoztatásra, presztizse akkor sem volt sok, mára köbgyök nulla lett, de megszerethető kisautó, ha nem érdekel hogy mások mit gondolnak emiatt rólad.

2020. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 1,4-es 60 lovas B corsa azért elég dinamikus tud lenni ha pörgeted neki... Könnyű autó.

Motorikusan nem nagyon van velük gond, inkább a rohadás ami kivégezte őket.


A fogyasztása valóban nem a legjobb ahhoz képest, hogy kis motor és könnyű autó.

Korabeli dupla akkora köbcentis dízelek kevesebbet ettek.

A miénkben nem volt szervókormány, csak ezt az egy dolgot utáltam benne :D


Amúgy jó volt mert egy kis méregzsák volt, ment mint a mérgezett egér amikor odaléptem neki....

Aztán a műszakin kiderült miért is ment annyira jól: nem volt alatta kati.

Kapott egy katit egyből érezhetően lassabb lett.

2020. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!