Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig bírja egy akkumul...

Mennyi ideig bírja egy akkumulátor egy autóban ? Nekem egy 6 éves Varta akksi van van autóban és simán indul. Ez öreg akkumulátornak számít ? 6 év az már szép kor egy akkumulátornál ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok minden.

Írhatnèk ódákat.

Küldök egy linket, el kell olvasni, hosszadalmasabb, de szerintem a kérdésedre tökéletes választ ad.

[link]

2020. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Használtan vettem az autóm így nem tudom hány éves volt az akksi. De simán indult mindig, aztán egyszer kb fél órán keresztül ment a villogó, és nem indult be, teljesen lemerült az akksi.

Tehát én azt mondom hogy inkább cseréld le, de legkésőbb a hideg idő előtt, mert ha pl reggel amikor sietni kell és nem idul be az eléggé bosszantó lenne.

2020. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 9 volt a legtöbb eddig.
2020. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a régi autómnál 6 évet bírt mindkét aksi. Az újnál 2 évente cserélgetem. Egyszer az egyik kollégám megmérte a feszültséget, menet közben 14,6 Voltig töltődik az aksi. Erre azt mondta, hogy majd vigyem vissza szervizbe, és javíttassam meg, mert valószínűleg a töltésvezérlő nem működik tökéletesen. Meg is tettem, ott azt mondták nekem, hogy nincs semmi baj az autóval, így kell működnie, direkt ekkora feszültséggel töltenek ezek. Ergo direkt megy tönkre benne pár év alatt a túl nagy feszültségnek köszönhetően.
2020. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt már amelyik tovább bírta 8 évnél.

Amíg jó addig ne foglalkozz vele, majd ha lesz baja akkor cseréld ki.

2020. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kocsim 16 éves, 2 akksi volt benne eddig. A gyári 10 évig bírta, a mostanira meg 2 évvel ezelőtt azt mondták, hogy cserélni kéne, de azóta is tökéletesen működik.
2020. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezdek aggódni :) 17 éves gyári akksim van.
2020. jún. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Murphy törvénye!! :)

Ma döglött meg. Ráadásul jó messze itthonról.

17 év.

2020. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!