Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes ablaktörlő nyikorog?

Mercedes ablaktörlő nyikorog?

Figyelt kérdés
2010-es Mercedes-benz A osztály, ablaktörlő lapátok cserélve lettek, mégis még ha eléggé vizes is a szélvédő, nyikorog nagyon hangosan. Valakinek valami ötlete, hogy miért és mit lehetne ellene tenni?

2020. jún. 16. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lapát nyikorog? Vagy belül valami a mechanikánál? Ezt valószínűleg könnyen ki lehet deríteni. Ha felhajtod a lapátokat és úgy kapcsolod be az ablaktörlőt (de előtte néz meg hogy nem-e fog beleérni valamibe!) akkor is jön a hang?
2020. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A lapátokat egy pcit kend meg olajjal és nem fog nyikorogni.
2020. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
WD-40
2020. jún. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, aztán jól összekeni a szélvédőt és sötétben a fénytörés miatt semmit nem fog látni.

Nekem is volt már ilyen. A gumi nyikorog az üvegen. Egy idő után meguntam és vettem más márkájú lapátokat. Ez megoldotta.

2020. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A lapát nyikorog. Úgy mint amikor szárazon töröl, de a szélvédő vizes akkor is csinálja.
2020. jún. 22. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkeményedett a gumi rajta idős,már újj kell rá.
2020. jún. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De teljesen újak...
2020. jún. 23. 08:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Akko bróbáld,tisztísd meg a szélvédőt samponnal,vagy mosogatószerrel,
2020. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen, hogy a vadi új lapát nyikorgott. Pedig nem a legolcsóbb áruházi no-name típust vettem. Erre írtam, hogy egy idő után meguntam és vettem más márkát. A különböző gyártók gumijai sem egyforma anyagú. Ki kell tapasztalni, hogy melyik jó.

A másik: egyszer raktam vízlepergető nanoréteget a szélvédőre. Többet sose! Még a márkás, 12eFt-os lapátpár is istentelenül csikorgott, ugrált tőle az üvegen. Ez is tudja okozni.

2020. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
71%

Tényleg csak ez a kettő feltétel szükséges:

-zsír/szilikon /stb. mentes szélvédő

-normális állapotú mechanika.

(nem feltétel szükségesek az extra márkás karok vagy lapátok)


Az üveg tisztítása egyértelmű, leginkább a karokkal/lapátokkal van baj.

Észre sem veszed, pl. egy ablaktisztításnál kicsit elnyomod a kart, és már ferdén áll. Azaz hiába új a lapát, ha nem áll pontosan merőlegesen az üvegre akkor egyik irányba "söpri" a másikban viszont "tolja " a gumit és hangot ad. Ha kicsit ferde akkor nyikorog, ha erősebben akkor pedig ugrál.


Sok autóm volt már.... ami sok ablaktörlő-lapát cserét jelent :)

2020. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!