Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudtok a vezetésre és...

Hogyan tudtok a vezetésre és csak a vezetésre öszpontosítani hosszabb ideig? (Főleg tanulóvezetők/friss jogsisok)

Figyelt kérdés

Főleg a tanulóvezetőket, frissjogsisokat, illetve azokat kérdezném, akik még emlékeznek a gyakorlati óráikra. Sajnos elég nehezen megy a vezetés, már vagy 80 órát vettem, és mindig vannak hullámvölgyek. Ma kifejezetten rosszul ment: volt hogy benéztem egy kanyarodási táblát; egyívű megfordulásnál úgy vettem be az ívet, hogy beálltam a szembe sávba, szal ha valaki jött volna, kerülhetett volna; valamint nem kapcsoltam időben és csak úgy tudtam tovább haladni, ha behajtottam a parkolóba, és onnan ki. Máskior meg simán levezetek 90 percet hiba nélkül.


Az oktatóm mondja is, hogy teljesen jól kezelem az autót, de baromi figyelmetlen vagyok. nehezen osztom meg a figyelmem, és nehezen megy az előregondolodás. Pl. az egyívű megfordulásnál is az volt a fejemben, hogy lehajtok balra, lassítok, kettes, de nem gondoltam a szembe sávra. Tény, hogy ez most elég necces időszak, mert vizsgaidőszakom is van, de hát a nagy betűs életben is lesznek majd kihívások, így erre nem tudom fogni. Esetleg valami módszer, hogy növeljem a koncentrációm?



2020. jún. 17. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos rossz hírem van. Ha 80 óra után az oktató még nem engedett vizsgázni, akkor ez halott ügy. Valami nincs rendben veled, egyszerűen nem vagy alkalmas vezetni. Ha már most gondod van, mint tanuló, oktatóval, lassan poroszkálva, rövid utakon, akkor mi lesz veled éles forgalomban, családdal a hátad mögött, esetleg egy rakoncátlankodó autóval? A vezetés nem vicc, nem játék, ott egy másfél tonnás vasdarabbal alattad megölhetsz másokat, ha valamit nem jól csinálsz. Szerintem kérj segítséget, vagy add fel.
2020. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De, voltam már vizsgázni. Csak az nem sikerült, és jogosan! Plusz kimaradtak hónapok, így nem hobbiból járkáltam plusz órákra.
2020. jún. 17. 13:17
 3/19 A kérdező kommentje:
Feladni biztosan nem fogom, mert amúgy érzem hogy megy, de ma valamiért nem voltam a toppon. Meg ahogy írtam, máskor simán levezetem a vizsgautat hibátlanul.
2020. jún. 17. 13:18
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

És mi lesz veled a vizsgaútvonalon kívül?


Figyelni meg muszáj. Itt emberéletekről van szó.

2020. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nyilván felfogtam. A kérdésem arra irányult, hogy amikor tanulóvezetők voltatok, hogy tudtatok a figyelmeteteket összpontosítani. Most a szemrehányásokat és gúnyos visszatartó hozzászólásokat légyszi tartsátok meg magatoknak.
2020. jún. 17. 14:09
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem szemrehányás. Nem ellened szól. De ha tényleg csak az ezerszer járt útvonalat tudod lekövetni, akkor tényleg nincs helyed a forgalomban.


Nem a kis lelki békéd a fontos, hanem az emberéletek.


Nyilván teljesen felesleges újabb órákat venned, amit a kocsi kezeléséről tudnod kell, azt tudod, a kresz-t tudod... neked a fejedben kell rendet tenni, azt pedig vagy magadnak oldod meg, vagy elmész egy pszichológushoz, aki segít a rendrakásban.

2020. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne felesleges új órát venni? Nem mindenkinek elég a minimális 40 óra, én is lassabban álltam rá, előtte meg sosem vezettem autót még parkolóban sem. Ha nem gyakorlok, akkor nem hiszem, hogy jobban menne.
2020. jún. 17. 14:26
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
A pénzt, amit órára költenéd, költsd pszichológusra! Jobban jársz, hidd el! Most 40 óra helyett 45-öt venni az belefér... de kétszer annyit... a fejedben van a gát, azzal kell kezdened valamit.
2020. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Mert egy pszochológus megtanít vezetni? :) ezt így elég volt mondanod, pláne hogy le se írtam mennyiszer kezdtem újra, mert volt hogy kimaradt fél év.


1. Budapesten általában a 40 óra kevés szokott lenni, ezt maga az oktatóm mondta.


2. A korral nő a szükséges tanórák száma is. Pl mesélte, hogy most beiratkozott hozzá egy 50 éves férfi, és vele már jó előre közölte, hogy 40 óra nem lesz elég.


Én magam se éreztem elegendőnek. Plusz általában 45 perc 25 volt inkább mert mindig elmentünk bevásárolni.

2020. jún. 17. 15:00
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha autósoktató lennék, én is azt mondanám mindenkinek, hogy 40 óra nem lesz elég.


Ha én fizetném a benzint, 20 óra alatt megtanítanék mindenkit.


Már ha érted, mire akarok kilyukadni. A helyedben amúgy hagynám ezt az oktatót, sőt, akár vidékre is mennék, és vizsgáznék Salakszentmotoroson...

2020. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!