Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedőnél is...

Használtautó kereskedőnél is el lehet vinni a kiszemelt autót átnézetésre vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Vagy ezt nem engedik, mert rontaná a bizniszt, ezért meg kell elégedni azzal a szervizlappal, amit ők adnak?

2020. jún. 18. 13:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez is egy ok arra, hogy miért ritka az a kereskedés, ahol engedik elcipelni az autót átvizsgálásra.

Az egyik nyilván az, hogy sumákolnak.

Ahol meg nem sumákolnak ott képzeld el, hogy 10 érdeklődőből 1 veszi meg a kocsit. Az autót nyilván nem adják oda egy ismeretlen vevőjelöltnek, hogy menjél isten hírivel vizsgálgassátok... Ilyenkor kellene egy alkalmazott, akinek ezzel konkrétan egy fél napja elmegy. Elvinni a szervizbe, ott megvárni míg átvizsgálják, a tökölés, visszavinni az autót aztán mégsem veszik meg.


Arról nem is beszélve, hogyha a vevő fogja a kocsit, elviszitek a márkaszervizbe ahol 30e egy átvizsgálás, találnak bármit, akár súlyos akár apró hibát és a vevőjelölt azt mondja, hogy jó akkor neki így nem kell a kocsi és elballag akkor mi van? A szerviz nem adja ki az autót amíg nem fizetik ki az átvizsgálást, a kereskedő meg ott marad egyedül... Ez sem lenne egyedi eset.

Ahogy az sem, hogy egy szerviznek az az érdeke, hogy az utolsó sérült gumialátétet vagy rozsdás fejű csavart is felírják a hibalistára. Ez általában jól el is riassza a vevőket, ezért nem nagy kedvencük az átvizsgálás.

2020. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Ez is egy ok arra, hogy miért ritka az a kereskedés, ahol engedik elcipelni az autót átvizsgálásra."


Ezzel szemben az első hozzászólásban egyből azt írták, hogy természetes, hogy el lehet vinni.


"Arról nem is beszélve, hogyha a vevő fogja a kocsit, elviszitek a márkaszervizbe ahol 30e egy átvizsgálás, találnak bármit, akár súlyos akár apró hibát és a vevőjelölt azt mondja, hogy jó akkor neki így nem kell a kocsi és elballag akkor mi van? A szerviz nem adja ki az autót amíg nem fizetik ki az átvizsgálást, a kereskedő meg ott marad egyedül."


Ugyanez lehet magánszeméllyel is, nem? Elviszem szervizbe az autót, átvizsgálás, majd mondom, hogy nem kell, mehet érte a gazdája, vagy ha ő is ott van, akkor elviheti.


Ilyen alapon semmilyen előzetes vizsgálat nem működne, mert a vevő bármikor leléphet, ha kiderül, hogy baj van a kocsival.

2020. jún. 18. 20:04
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyon kereskedő pártiak vagytok. És a vevőre ki gondol? Lehet évek alatt spórolt pénzéért vesz egy romot, amit motorfelujítással kezdhet. Az kb 500 000 forint.

A kereskedők jóval piaci ár alatt veszik meg az autókat, és legalább 3-4-500000 forint haszonnal adják el. Nem kell sajnálni őket.

2020. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#12

Neki lehet, hogy ez a tapasztalata (bár élek a gyanuperrel, hogy azért nem megy át a kezén évi több tucat autó...) Próbálkozni lehet, én csak azt mondom, hogyha azt a vonalat követed, hogyha nem engedik elvinni az autót már hátat is fordítasz nagyon sok kereskedést meg fogsz járni...


Igen, magánszeméllyel ezt ugyan úgy meg lehet játszani. Épp ezért én pl. mikor eladtam az autómat mondtam, hogy nyugodtan lehet vizsgálgatni - miután leadták a vizsgálgatás árát a szervizben a szemem előtt.



13.

Nem hiszem, hogy bárki kereskedő párti lenne - senki nem mondta, hogy bárki vegyen úgy autót, hogy nem lett átvizsgálva. A kérdés az volt, hogy a kereskedők mennyire hajlanak erre - erre válaszolt mindenki.

2020. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Próbálkozni lehet, én csak azt mondom, hogyha azt a vonalat követed, hogyha nem engedik elvinni az autót már hátat is fordítasz nagyon sok kereskedést meg fogsz járni..."


vs.


"senki nem mondta, hogy bárki vegyen úgy autót, hogy nem lett átvizsgálva"



Szóval akkor ragaszkodjuk a kereskedőnél a vizsgálathoz vagy ne?


Mennyire megbízható a szervizlap, amit ők adnak a kocsi állapotáról? A saját szerelőjük csinálja vagy hitelesítve van valahogy?

2020. jún. 18. 21:22
 16/17 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy engedi érdemes elvinni.

Nem fogja megmondani a kereskedő, hogy hány szilentet kell cserélni, vagy éppen, hogy a féktárcsákat kell-e. Ahogy azt sem fogja megmondani, hogy törött volt, helyette azt mondja, hogy nem ismeri a kocsi előéletét, nézd meg, ránézésre jó, vigyed. Nem saját maga ellensége.

2020. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező értelmezd légyszíves amit írok...


Meg lehet nyugodtan próbálni megkérdezni, hogy elviheted-e átvizsgálásra. Vagy megengedik vagy nem, feljebb leírtam pro és kontra a kereskedő szemszögéből és elmondtam, hogy az én tapasztalatom 25 év alkatrész kereskedői háttérrel, hogy kevés kereskedő fog ujjongani az ötlettől, hogy elhurcold a kocsikat átvizsgálásra...


De ha nem engedik meg, hogy elvidd az nem egyenlő azzal, hogy vegyél autót vakon. Egy autót helyben is át lehet vizsgálni, nagyon sok kereskedőnél van emelő vagy garázs ahova betolják neked az autót 15 percre. Viszel magaddal hozzáértőt vagy szerelőt és az átnézi úgy, ahogy a körülmények engedik. Ha meg se elvinni nem engedik sem helyben nem adottak a körülmények akkor meg vagy kockáztatsz vagy nem.

Amúgy a sima szemrevételezésnél egy márkaszerviz sem csinál neked állapotfelmérés címszó alatt többet, esetleg rátolják a típus specifikus műszert és kiolvassák a hibakódokat. Nem állnak neki bontani az autót vagy amivel itt korábban egy szakértő érvelt a motorba sem látnak bele és megbontani sem fogják a hengerfejet vagy a szívósort...

2020. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!