Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nyikorog állandóan a fékem?

Mitől nyikorog állandóan a fékem?

Figyelt kérdés
2 éve kicserélték márkaszervizben a fékeket 120 ezerért, azóta minden fékezéskor hangot adtak. Most ki lettek cserélve a betétek, 1 napig jó volt, amíg összekoptak, de már megint csinálják, ha kicsit rálépek a pedálra, akkor van hang, ha jobban, akkor semmi, ha még jobban, akkor megint van. Nagyon hangos és idegesítő. Olvastam, hogy egymás utáni intenzív fékezésektől jobb lenne, vagy úgy menni egy kicsit, hogy egyszerre nyomom a féket meg a gázt, mit lehetne csinálni?

2020. jún. 18. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Felesleges erőltetni a motort fék és gáz kombinációval, Igen egy pár intenzív fékezés segíthet körültekintés mellett ! Illetve legyen nállad fék tisztító spray amivel 2-3 fékezésenként befújsz javulni fog kb 2 kör alatt !
2020. jún. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ugyan ez van. Csak én már több, mint 200ezer forintot költöttem el erre. A féktisztítóval vigyázz, mert a gumit az károsítja. Ezt csak akkor szokták használni, amikor kicserélik a tárcsákat, és azokat jól lefújják, zsírtalanítják a beépítés előtt. Szerintem nem használt a szerelő pasztát. Vagy kispórolta a betétek mögötti lemezeket, amit nem tudom hogyan hívnak. Nem tudom mi lehet, de engem is nagyon idegesít.
2020. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!