Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy hengerfejes?

Lehet, hogy hengerfejes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az autóm egy Vw passat B6 2.0 Tdi, 170 ló, 2006. Olyan problémám van, hogy az autó fogyasztja a vizet. A víz nem olajas, az olaj nem vizes, nem melegszik túl a motor a kelletnél, nincs semmiféle fehér füst vagy hasonlók, amit olvasni lehet interneten.

Van itt valaki szaki, aki esetleg tudná mi baja lehet?

Szerelőhöz nem vittem még, de úgy érzem itt lenne az ideje. Viszont ha hengerfejes, akkor most anyagiak miatt nem lehetséges. Németországban élek, 1 hónap múlva mennék haza szabadságra. S nem szeretnék váratlan "meglepetést"! 😒

Először tapasztalatokat, véleményeket szeretnék tőletek, aki jártas a témában, nem pedig kioktatást, hogy vigyem szerelőhöz meg hasonlók. Nem 5000 ft ha hengerfejes itt sem!

Köszönöm!



2020. jún. 22. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Füstöl fehéren?

Csepeg valahol?

Először be kellene határozni hol van a gond...


Ha egy cső lyukas, ideiglenesen jó rá epoxy gyurma.

2020. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

DE biztos hogy megeszi a vizet a motor?

Mert lehet nagyon picit ha elcsepeg, szinte észre vehetetlen.

Nagyon alaposan körba kell járni és megnézni minden részét, mert ha csak melegen nyomja el akkor is nehéz kinyomozni hogy hol ereszt.

Ha hengerfejes annak van más jele is.

2020. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:

Nem tudom miert gondolja minden kerdező azt,hogy ha fogy valamelyik folyadek akkor az autó biztosan hengerfejes!Mindezt úgy,hogy egyebkent teljesen normalisan működik az auto,nem füstöl stb.......

At kellene azt eloszor rendesen nezni nincs valahol szivargas stb......ha valoban hengerfejes annak több es egyertelmu tunete van nem csak annyi hogy kevesebb a viz benne

2020. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek alapján elfolyik a víz, ha hengerfejes lenne vizes lenne az olaj. Ha így hagyod akkor hengerfejes lesz, mert túlmelegszik. Most vidd el szerelőhöz, meghegeszti a lyukat pár ezer forintért.
2020. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Nem áll alatta víz folt?
2020. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, miért gondolják azt, hogy "távgyógyászati" módszerrel meg lehet mondani, mi a gond?

Vagy hengerfejes, vagy nem - ez nem segítség.

Jobb esetben csak elszivárog, elszökik a hűtőfolyadék a rendszerből, elég egy rosszul záró illesztés valahol...

Rosszabb esetben valóban lehet a hengerfej tömítés sérülése miatt már a motor eszi a vizet. A tömítés nem átmenet nélkül szakad át, annak lehet viszonylag hosszú folyamata, is, amikor csak szivárog a tömítés, kevés víz jut be a hengerbe, ami szinte láthatatlanul válik gőzzé, és csak lehet hónapok múlva szakad át olyan mértékben a tömítés, hogy már egyértelműen jelzi a bajt.

Táv-találgatás helyett azt kellene kinyomozni, hol szökik el a hűtőfolyadék, és milyen mértékben, ütemben fogy.

A hengerfej tömítésen egy apró repedés is elég, hogy valóban a motor egye a vizet, és még elég sokat mehet úgy, mielőtt átszakad, csakhogy az bármikor bekövetkezhet - ez nem azt jelenti, hogy a kérdéses autónál is ez a probléma, csupán annyit, hogy nem lehet tudni, meg kell mutatni szerelőnek.

2020. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 volt folt alatta, vagyis inkább a kerék előtt, de az lehet az ablakmosó folyadéktól is, mivel az sajnos szivárog. Azt biztosra tudom.
2020. jún. 22. 20:40
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Nem gondolom, hogy hengerfejes, csak egy feltevés volt, hogy talán lehet az is. Mindig a max fölé szoktuk tölteni a folyadékot. Egyszer volt az, hogy kiírta az autó, hogy nincs elég hűtővíz, ezért kellett utána tölteni, viszont nem néztük kb hány km-ben ette ezt meg. Volt egy alkalom, amikor 750 km autózás után, a max fölött lévő folyadék majdnem a minimumra csökkent, nyáron, ennek 1 éve. Akkor volt az első, s utána néztük mindig.

2020. jún. 22. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is néha utána kell tölteni, de nem azért mert hengerfejes hanem egy tömítésnél az olaj ráfolyt a vízcsőre és kissé szivárog onnan. Annyi, hogy nekem 1.9 de lehet neked is hasonló az elrendezése a motornak és ez van. Amúgy abszolút nem látszik, nekem sem semmi tócsa. Szóval nézd át, lehet neked sincs nagyobb baj.
2020. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!