Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reális, hogy 220-nál 14...

Reális, hogy 220-nál 14 litert eszik csak az autóm, vagy csal a kompjuter?

Figyelt kérdés

3.0 TDI Q7-ről van szó.

220-nál 13,9-et ír az autó, de szerintem ez irreális, lévén, alapból 9-10 liter környékén fogyaszt, normális tempóban, "hála" a több, mint 2 tonna súlynak, összkerékhajtásnak és széles abroncsoknak.


Lehet valóságalapja, hogy ilyen kedvező ennyire magas tempónál?



2020. jún. 26. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Lehetetlen.
2020. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem is az, csak nem tudom ellenőeizni, hiszen - érthető okokból - olyan hosszú ideig nem mentem ilyen tempóval, hogy reprezentatívan tudjak kalkulálni a valós fogyasztással.
2020. jún. 26. 14:21
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem elsősorban a súlytól függ a fogyasztás fix sebességnél. A súly csak akkor számít, ha emelni akarod a mozgási energiát (gyorsítasz). Miután nehezebb, ezért több energia kell ehhez. Fix sebességnél az ellenállás, súrlódás lesz a fontosabb, aminek talán legfontosabb része a homlokfelület, légellenállás, főleg 100 km/h felett.


14 liter lehet reális simán.

2020. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Annak fényében is reális a 14 liter, hogy a homlokfelület (személyautós viszonylatban) kifejezetten nagy és normál tempóban is 10 liter környékén fogyaszt?


A "rekordom" egyébként - óra szerinti - 6,5 liter főúton, de akkor érdekességképpen csak arra figyeltem, hogy amennyire lehet, levigyem.

2020. jún. 26. 14:27
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simál lehet reális. Főleg, ha már nem gyorsítasz hanem csak tartod a tempót.
2020. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi ideig tartottad ezt a tempót?

Van némi spät a computerben, mire valós adatot ad. Ha csak pár másodpercre gyorsítottál fel ennyire, akkor lehet valótlan.


De belegondolva, hogy nekem a 2.0 TDI 190-nél is csak 8-9 liter közötti értéket ír, lehet reális.

2020. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem sokáig, a leghosszabb idő talán 5-10 perc lehetett, amikor nem csak kigyorsultam és már fékezhettem is, hanem hosszabban tarthattam.


190-nél 8-9 liter! Irigykedem!

2020. jún. 26. 14:54
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartom kizártnak ha egyenes terepen vagy enyhe lejtőn mész...


Mikori gép?


Az új Audikban virtual cockpit van, az egyik display, a fogyasztás/consumption egyszerre mutat átlagos fogyasztást és pillanatnyi valós idejű fogyasztást (illetve jelzi a regeneráló fékezést a start/stop-hoz illetve az elektromos rásegítéshez indulásnál).


Nekem nem pont ilyen gépem van, de a fogyasztáskijelző ugyanaz az összes új Audiban, erről beszélek:


[link]


Az átlagfogyasztást és ahhoz képest a pillanatnyit is a short-term memory alapján mutatja, tehát ha feltekersz a short-term memory displaybe és az OK-t lenyomva tartva reseteled, akkor a consumption displayen is resetelni fogja, lehet hogy más értéket fog adni a folytonosan 220-as tempóhoz.

2020. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Üdv!

Érzetre teljesen egyenes terep volt.

2014-es az autóm, az előző generáció vége. Megpróbálom feltölteni a display-t a pillanatnyi fogyasztásjelzőről:


[link]



Igen, ismerős egyébként az új felület, a párom céges, Aldi-s A4-ében már az a típus van.

2020. jún. 26. 15:09
 10/21 A kérdező kommentje:
Muszáj volt erre az elcseszett felületre feltöltenem, ugyanis a kepfeltoltes-es oldalt nem engedte linkelni a gyakorikerdesek.hu.
2020. jún. 26. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!