Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fixen ültetett futómű vagy...

Fixen ültetett futómű vagy "gyári" ultető rugókkal?

Figyelt kérdés

(Be van irva az ültetés a forgalmiba.)Én fixen ültetett futóműn gondolkozom. Viszont az autószerelőm és a boltosom is aztmondta, hogy vegyek Monroe lengéscsillapítókat és ültető rugókat.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ti mit javasoltok?



2020. jún. 28. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi a cél?
2020. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lényeg lemaradt. Nem szeretném a gyári magasságot. Most jelenleg 60/40 állítható van. 30/30 a cél. Feljebb nem szeretnék menni. Lényegében aztmondták a Monroe tovább bírja mint a fixen ültetett(TA-Technix) szettet veszem. Erre lennék kíváncsi hogy kinek hogy bírta vagy tapasztalat akár mi.

Erősitett lengőkar szettel együtt venném meg.

A mostani állítható eszi a sima lengőkarokat mint az ovodás az ebédet.

Köszönöm

2020. jún. 28. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem azért eszi, mert állítható.

Én állíthatóra szavaznék. Én pl télen pár menetet feljebb tekerem, jól jön azon a pár hókásás napon. Kis utcában lakom, nincs normális hóeltakarítás, így elég vastag jégbordák is lehetnek. Na meg olyan magasságot tudsz beállítani, ami neked tetszik és még tudsz közlekedni vele.

Forgalmiba beíratni mindegyik ugyanannyiba kerül.

De én TA helyett minimum AP-t néznék. Bár egyértelmű lenne, de komplett szettben gondolkoznék csak (rugó+lengéscsillapító) 30/30 még élhető lenne csak rugóval és valami más lengéscsillapítóval, te lejjebb már mindenképp komplett szettel mennék.

2020. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
ebben a kérdésben én akkor nem tudok segíteni. Nálam a Monroe nem egy nagy márka, az ilyen ültetéseket "hülyegyerek" tuningnak gondolom. Ezért aztán jobb, ha nem szólok semmit. Meg aztán szerintem jobban képben vagy, mint én. :-)
2020. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondold nyugodtan. Én ugy vagyok vele az én autóm az én döntésem. A tiednél meg a tied. 😀

Állíthatót nem veszek, vagyis nem szeretnék. Gewinde Jom Blueline van jelenleg, 1 év alatt kuka. Puha a lengése. Állítgatni soha nem fogom ezért is nem szeretnék állíthatót. Ide az utakhoz erős a 60/40 emelni szeretném, viszont nem szeretem a gyári magasságot, nekem nagyon "dölöngél"

Kemény futómű kell. Tudom "veszélyes" mert ha nem dől akkor csúszik.

2020. jún. 28. 21:59
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem az olcsó Gewinde futóművet vettem meg, hanem középkategória. 1 évet nem bírt ki. A 4 lengésböl eddig 3 kuka. Felújítatni nem fogom, inkább újat veszek. De hogy a Monroe vagy fix, eddig nem derült ki...

Tudom az állithatót is tudom 30/30ra de ezek után nem bízom meg benne.

2020. jún. 28. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát a JOM-ot nem nevezném középkategóriának.

De akkor vegyél 30/30 rugókat, meg valami márkás lengéscsillapítót, akár Monroe-t, bár lehet Bilsteint néznék inkább

2020. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
nem akartalak megbántani, azt teszel az autóddal, amit akarsz. az a bajom, hogy az ültetett, keményített futóművek nagyon nagy része nem a hazai utakra való. Ha pályanapozni akarsz, az más. Én először biztosan a szilentekből tennék keményebbeket bele.
2020. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bilsteinröl aztmondták azt a 30-40ezer forint/db árban vegyem, mert az már jó alatta nem. Bátyám autóversenyző ő megvette a nagyon drága Bilsteint de azok is meghaltak nagyon hamar. Tudom az verseny. Pedig elég komoly márka.
2020. jún. 28. 22:11
 10/13 anonim ***** válasza:
A Bilstein gyárt többféle szintű gátlót. Amit a ladás versenyzők használnak ( vastagszáras) nyilván nem ugyanaz, mint amit a Bárdinál kapsz. Ha a bátyád versenyző, szerintem ő jobban tudja, mit érdemes, mint mi...( pláne ha nem mondjuk driftes)
2020. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!