Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kompon való átkeléskor...

A kompon való átkeléskor miért kell kiszállni az autóból?

Figyelt kérdés
Mindenhol ki kell, vagy csak a kisebb kompokon?

2020. jún. 29. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Ütközés vagy bármi más miatt ha süllyes a hajó hogyan juttok ki belőle??

És akkor tőled jobbra balra mindenki nyitná az ajtót, de az erősebbenek fog sikerülni, Te mweg bennmaradsz...

2020. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
29%
Én még nem hallottam olyat, hogy KÖTELEZŐ kiszállni a kocsiból. Én azért szállok ki, mert szeretem megcsodálni a Balaton vizét. De az emberek többsége mindig bent maradt a kocsiban.
2020. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elolvastam a szabályzatot. Nem kell kiszállni.


"2.6. A kompra beállított járművekből az azokban tartózkodó személyeknek nem kell kiszállnia, ha a kompre beállított gépjárművekből az azokban tartozkodó személyek - veszélyhezlyzetben - legalább az egyik oldalon ki tudank szállni, ehhez a gépjármű ajtaja az egyik oldalon teljesen kinyítható és a gépjárművek között legalább 40 cm séles szabad közlekedő folyosó áll rendelkezésre"

2020. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
elnézést a gépelési hibákért, a szabályzat képként volt elérhető...
2020. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a balatoni komp szabályzata
2020. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

kis kompokon nem kell kiszállni, mert vészhelyzet esetén ki tudsz jutni a kocsiból.

De a nagy tengeri kompokon a hajó gyomrában rengeteg autó van, egyrészk kb megfulladsz kipufogógáztól az út végére (nem szellőzik a raktér), másrészt meneküléskor esélyed nem lenne

2020. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Sehol nem hallottam még ilyet, hogy ki kell szállni. Ennek ellenére biztosan nem maradnék az autóban, hacsak nem esik az eső.
2020. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

De elég hülyeség benne ülni, akármit írnak elő.

Kint legalább lehet valamit látni.

2020. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez maga a kompnak a szabályzata lehet, azért, hogy ha esetleg süllyedne a hajó, véletlenül se ragadj benn az autóban.
2020. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Eddig akárhány folyami kompon utaztam, ki volt írva, hogy ki kell szállni. A vakokat, gyengénlátókat, leszarókat a komp személyzete szállította ki, addig el sem indult. Ez még egy kicsi, kábel segítségével közlekedő tiszai kompon is így volt.
2020. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!