Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féknyereg festése.Könnyen...

Féknyereg festése.Könnyen kivitelezhető ?

Figyelt kérdés

Szóval nem vagyok egy ezer mester,de par dolognak neki merek vágni.A féknyerek festésénél attól félek,hogy nem fogok tudni összerakni az elrohadt alkatrészektől.Ezert inkabb jobban járok,ha le sem szedem a nyerget inkabb csak körberagasztok es ugy le rozsdamarózom + festem.

Jól gondolom? Vélemények? Köszönöm



2020. júl. 5. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj ide, ha rohad a fék körüli bármelyik komponens, akkor azt cseréld ki. Életveszélyes az autód máskülönben.

A nyerget nem lehet a féktárcsán lefújni, le kell szerelni, de a fékvezetéket nem kötelező leválasztani.

2020. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha a dugattyú bele van rohadva akkor előbb felújítás.. de amúgy az 1-es jól írja. leszeded a helyéről, a fékcsövet fennhagyod.. drótkorong óvatosan. maszkolás mindent amit nem kéne összefújni, és festés.
2020. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mégis mik azok az elrohadt alkatrészek?
2020. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pl a fékbetét kettévalik a tenyeremben,vagy valamelyik rugó/csavar eltörik.Ilyenek miatt nem merem szetszedni a fekrendszer azon részét
2020. júl. 5. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor amúgyis mindenképp darabokra kéne szedni és felújítani az egészet.
2020. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vettem le. Igaz nem is volt látványosan rozsdás az öntvény. Csak nagyjából ledrótkeféztem és felnitisztítóval alaposan lemostam róla a ráégett fékport. Ez után féktisztítóval zsírtalanítás. Utána minden olyan helyet ahova nem akartam hogy festék jusson, maszkolószalaggal leragasztottam. Aztán kis ecsettel, nem fújva aprólékosan két rétegben lekentem sima mezei fekete Hammerite-tal. Ez jó 5-6 éve volt, azóta is tökéletes. Lehet hogy így ecsetelve nem kaptam olyan szintű fényezést, mint a karosszérián, de nekem ahhoz hogy legyen egységes homogén kinézete, megfelelt.
2020. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fékbetét nem törik ketté, de ha úgy lenne akkor azt cserélni kellene.

A féket úgy szokták javitani hogy szétszedik és ami nem jó azt kicserélik.

2020. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Figyelj ide, ha rohad a fék körüli bármelyik komponens, akkor azt cseréld ki. Életveszélyes az autód máskülönben."


Nettó hülyeség. Az olcsóbb Bosch nyergek öntvénye brutálisan rohad kívül ( lásd Ford) de ettől még fizikailag nincs gond, csak nagyon ronda. A drágább Bosch nyergek vagy épp Ate nyergek ötvözete más, 20 év után sem rohad..


Legelőször látni kellene mit szeretne a kérdező festeni.

2020. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!