Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonsági öv csipogójának...

Biztonsági öv csipogójának kiiktatása?

Figyelt kérdés

Abból a zárszerkezetből, ahová bedugom az öv csatját, kijön egy vezeték. Ez kell ahhoz, hogy a kocsi tudja, hogy be van-e kapcsolva az öv. Ha ezt elvágom, és az elmenő rész két vezetékét összesodrom, akkor kiiktattam a csipogót? Vagy pont hogy megszakítani kell a kettő csatlakozását, nem összekötni? Vagy esetleg több vezeték van ebben, nem csak kettő?

A lényeg az lenne, hogy a kocsi folyamatosan azt érzékelje, hogy be van kapcsolva az öv. (Doblo.) Egyszer már márkaszervizbe is elvittem, hogy megszüntessék ezt a hangot, de nem sikerült nekik.

(Menet közben mindig bekapcsolom amúgy, de rohadt idegesítő, hogy ha az utcáról beállok a garázsba, akkor is fülrepesztő hangon és folyamatosan sipákol.)


2020. júl. 5. 16:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%

Vegyél egy ilyet.

[link]

2020. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Azt a pittyegőt keresd meg és vedd le róla a vezetéket.
2020. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Mi a bajod az övvel? Ha rendszeresen használod, a be- és kicsatolása nem okoz gondot.
2020. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

1. De pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen kapcsolgatni, amikor csak beállok a garázsba. Ennyi erővel a biztonsági övet is bekapcsolom.

2. Állítólag nem szabad levenni, mert ezt érzékeli a rendszer, és megzavarja a légzsákokat. Nem tudom, igaz-e. Ezért szeretném inkább, ha folyamatosan bekapcsolt övet érzékelne.

3. Írtam, hogy mi bajom vele.

2020. júl. 5. 16:44
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom a Doblo-nál így van-e. De igen, vannak olyan autók, amikben a légzsák nem nyílik azon az oldalon, ahol nem érzékel utast az autó.

Egyébként meg ebben nincs ilyen időzítő? Nekem addig nem sípol amíg lépésben manőverezek

2020. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Hát csigalépésnél még ez se sípol. De ha olyan lassú andalgás tempójában megyek, talán 2-3 km/h, akkor már bekapcsol, és vonyít folyamatosan.

A céges VW ilyen szempontból sokkal különb, az csak 10-15 km/h táján kapcsol be, és viszonylag halkan, meg nem is folyamatosan csipog. Ha a Doblo is így csipogna, elviselhető lenne arra a pár másodpercre.

2020. júl. 5. 17:05
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem lenne egyszerűbb bekapcsolni az övet, mint a vezeték elvágásán agyalni?

Pláne, ha valóban nem tudták ezt megoldani a szakszervizben.

1 másodperc, vagy 2 az öv becsatolása?

2020. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A márka szervíz biztosan nem fogja megoldani neked (hacsak nem fű alatt).

Ez egy biztonsági opció amit kötelező beépíteni, és okkal nem lehet kikapcsolni. A márkaszervíz pedig eleve csak a gyártó utasítása szerint cselekedhet. Ha mégis megcsinálnák neked, azzal ők is megüthetik a bokájukat.

Amúgy pedig általában ezek teljesen egyszerű szerkezetek szoktak lenni. Pár mérés után pillanatok alatt rá lehet jönni mi a megoldás.

2020. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Kösd be az övet a hátad mögött , hátha úgy nem csipog.
2020. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk bekötöd az övet? Gyári gyógymód a csipogás ellen, plusz a szélvédőt sem fogod kifejelni egy nagyobb koccanásnál.
2020. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!