Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvertek az adás- vételi...

Baranyai Máté András kérdése:

Átvertek az adás- vételi szerződéssel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még 1.5 éve egy régi barátomtól vettem volna egy autót. A lényeg, hogy törve volt az autó, azt mondta következő hétre kész lesz. Az ő szerelője csinálta vidéken. Persze nem lett kész viszont írtunk egy adásvételit, aminek megtartottam mind a 4 példányát mondván, ha nem lesz kész max széttépem és marad nála. Elkövettem azonban azt a hibát hogy hagytam kikunyizni, hogy a szerződést lemásolja a biztosítás után. Most másfél év elteltével írta hogy egy fénymásolt adásvételivel lejelentette az autót, hogy eladta, viszont nálam se az autó se a forgalmi se a kulcsok. Mit tehetek ebben a helyzetben?

2020. júl. 5. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha ki is fizetted, akkor jó nagy marha vagy, más elnézést. Nem vagyok szakértő, de szerintem rendőrségen kell feljelentést tenni. Majd a többi válaszoló megmondja a tutit.
2020. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Járj utána az eredeti adásvételivel hogy ténylegesen lejelentette e. Kérdezd meg az ügyintézot, mi alapján, hiszen minden példány nálad van. Olyan nincs hogy fénymásolattal lejelentette. Sztem kamuzik. Ráadásul akkor már március közepen kaptál volna sulyado csekket is.
2020. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, hivatalos levelet még nem kaptam se postán sem az ügyfélkapus dokumentumtáramba. Holnap megpróbálok utánajárni, de köszönöm az infókat
2020. júl. 6. 00:08
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
SZÜF-üt nézted? Ott mit írnak a kocsira?
2020. júl. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre mondják azt hogy ha ilyen a barát, ott már ellenség se kell.
2020. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most bementem az okmámyba, azt mondták eladásnál az eladótól is az eredeti példányt fogadják csak el.
2020. júl. 6. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak kamuzott
2020. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na egy fenymasolatot adott le az okmanyban, amire az okmanyos azt mondja nem tudjak hol es mikor de rogzitve lett a rendszerben.
2020. júl. 17. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor az okmányiroda is hibázott. Nem fogadhat el fénymásolt lapot.

De te kifizetted a kocsit? Vagy mi van vele?

2020. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!