Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlással kapcsola...

Első autó vásárlással kapcsolatos kérdés? Mik az általános buktatók?

Figyelt kérdés

Zöldfülű vagyok autóvásárlással kapcsolatban. Kb. 500e a keret, első autónak megteszi ez is, majd később lehet drágább is.

Nézegetek egy 2001-es 1.2-es benzines C Corsát. 450e Ft, nagyon jó állapotban van, kereskedés árulja. Ami kicsit elbizonytalanít, hogy lekértem ügyfélkapun, és eddig 8 tulajdonosa volt. Ez jelent valamit? Számomra azt, hogy 2-3 évente eladták... de vajon miért? Simán lehet, hogy csak új autó vásárlása miatt. Ennek ellenére érdemes megnézni egy ilyen autót?


2020. júl. 6. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem nézel másikat, hiszen több ezer van eladó még ebben az árban is.

Persze túl sok jót ne várj ebben az árban.

2020. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy ez gáz?
2020. júl. 6. 08:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, mert a kereskedések is tulajdonosnak számítanak.


Vagyis ha az első tulajdonosa eladja használtként egy kereskedésnek (vagy beszámíttatja), majd a kereskedés eladta valaki másnak, máris 3 bejegyzett tulajdonosa van már a gépnek. Aztán az is előfordul, hogy kereskedések egymás között passzolják. 20 éves autónál 8 tulaj szerintem nem mond semmit.


2015-ös gépet vettem így, hogy egy tulajdonosa volt előttem, de 5 volt bejegyezve: ebből 1 a szalon, 1 az első tulaj lízingen, utána első tulaj saját néven, végül pedig 2 különböző kereskedés.

2020. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2001-es, 1.2-es C Corsa 450-ért túl drága. Opel ennyi idősen rizikós a rozsdásodás miatt.

Tapasztalatok szerint az eladó(k) az eladás előtt nem költenek az autóra csak tankolnak bele, semmi több. Jelen esetben ez a Corsa 8X átélhette. Szegény picuri motor nagy eséllyel kapott hideget és meleget az előző tulajdonosoktól. 2-3 évente gazdát cserélt: addig használták ameddig volt rajta műszaki. Vizsgáztatás, felkészítés, esetleges javítások pénzbe kerülnek..., ezt az autót sokan nem szerették. 2014-ben a 2000-es 2.0DTI-t 550-ért vettem 2. tulajdonostól. Semmi gond nincs vele. Adásvételnél az eladó lefényképezte magát az autóval és elsírta magát. Kikötötte 8.000-ként mindig cseréljek benne olajat! 2 évvel később a bevásárlóközpont parkolójában odajön hozzám egy család, férj és feleség, 2 gyerek. Férj: "Szia! Ne haragudj! XY vagyok! Az autónak mi voltunk az első tulajdonosai. Megengeded, hogy az autóval készítsünk egy fényképet?" Igen, lehet! Ha már így szelfiznek vele nem lehet rossz kocsi. :)

2020. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon jó! :) Közben elvitték a Corsát, így más autót kell néznem. De köszi a sztorit, feldobott! :)
2020. júl. 7. 15:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!