Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használhatok 14-es mankókereke...

Caddy23 kérdése:

Használhatok 14-es mankókereket ha autón 15 gumik vannak?

Figyelt kérdés
Opel Astra G autórol van szó és kizárólag végszükség esetére az első szervizig.

2020. júl. 8. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze
2020. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben megegyezik a kerék átmérője akkor igen. Ha nem akkor csak úgy, hogy a hajtott tengelyen az azonos méretű kerekek vannak, ugye a difi miatt. Azaz ha neked egy frontos autód van és az egyik első lesz defektes, de a kerék mérete eltér, akkor az egyik hátsót kicseréled a mankókerékre, majd a levett hátsót felteszed a rossz helyett.
2020. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kis távon nem okoz gondot, szerinted miért adnak a BMW-hez is gyárilag mankó kereket? Nem beszélve a 4x4 SUV-ról és a többiről. Difit nyilván szétbassza de nem 10 km alatt
2020. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a kérdésre válasz.

De én nem vennék meg olyan autót amibe ilyen mankó kerék van.

AZ igaz hogy lassan ellehet menni egy szervizig, de mi van akkor ha én kirándulok, megrakva tele a családdal az autó és vasárnap van , hosszú út van még előttünk.

AZt én nem tudom elképzelni hogy ezzel mit spórol az autógyár. Meg biztos hely is lenne a normális keréknek csak úgy kell meg csinálni egy autót.

2020. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a BMW esetében a hajtott tengely hátul van, a nem hajtott meg elöl. Az említett példát ugyan úgy meg lehet csinálni, csak ki kell cserélni a mondatban az első, hátsó szavakat.

Mondjuk én még nem láttam olyat, hogy a BMW defektet kap, a tulaj pedig kipattan és kicseréli a kereket. Biztos van ilyen, de az elenyésző a többi tulajdonoshoz képest.

A 4X4 SUV esetében hasonló a helyzet.

Az emberek elfelejtettek kereket cserélni. Nem értik az autójuk működését, csak beülnek és nyomják ameddig gurul. Sokan azt sem veszik észre ha kiürül a tank.

Ezt vették figyelembe az autó gyártók is. Minek tegyenek pótkereket az autóba ha 95% hogy nem használják. Spórolni is tudnak ezzel és helyet is nyerni. Pont ezért marad ki az új autókból már a pót/mankó kerék. Max kapsz egy flakon levegőt meg egy defekt javító készletet.

2020. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy a gyárban amit betesznek a csomiba pótkereket, annak a mérete megegyezik azzal a 4 darabéval ami fent van a kocsin. Nem hülyék a mérnökök sem.
2020. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!