Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reanult Clio 3 ablaktörlőnek...

BTEL-VIDANET kérdése:

Reanult Clio 3 ablaktörlőnek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

A bajuszkapcsolónak 4 állása van:

1: üres

2: időszakosan töröl egyet

3: folyamatos

4: folyamatos gyors


Ha rákapcsolom:

2: nem működik.

3,4: időszakosan működik, kb. 3-4 törlést végez és utána leáll

(fél perc szünettel) és nem mindig tér vissza a lapát az eredeti állásba, hanem sokszor máshol áll meg.És ha törlés közben próbálom leállítani, akkor arra nem reagál rá.


Ha ráadom a spricnit, akkor spricceli a vizet a szélvédőre, de nem töröl a lapát.


Szétszedtem a bajuszkapcsolót, megtakarítottam, de semmi változás.

A kapcsoló áramköre nem látszik sérültnek. A vezetékek épek.



2020. júl. 8. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el elektronikai szakihoz, így látatlanban sokminden lehet.
2020. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vedd ki az ablak törlő motor kompletten. A motort mozgató házában 2-3 körhagyós pályán vékony rézsíneken fut az áram, mely egyedileg van tervezve, elektromechanikai átkapcsolásokkal. Ezen vékony sárgaréz körsínben szakadás(-ok) van(-nak),ez okozza a működési kihagyásokat.


Ha megtaláltad a repedést/sérülést forraszd egybe degufital + ónnal , majd csiszold lapos simára őket. Rakd össze és működik.

2020. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiről a #2 írt az a végállás kapcsoló.

Annak az esetleges hibája nem okozhat intervallum kapcsoló problémát.

2020. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy csak most reagálok, de nem tudtam hamarabb. Szétszedtem a motort, és van két rézlemez ami egy műanyag fogaskerékhez ér hozzá. Ezen a keréken van egy lemez, kb. 1cm hosszan. A kerék forgás közben ezzel az 1cm-es lemezzel "körönként" a két lemezt összezárja. Ebből az egyik lemez a tövénél el volt törve. Forrasztóval megolvasztottam a ház műanyag alját és így hozzá tudtam valamennyire forrasztani a letört lemezt a tövéhez, de semmi változás. Viszont simán lehet, hogy a forrasztás nem jó, mert szenvedtem vele sokat és mivel megállt inkább nem mozgattam tovább. De azt nem tudom, hogy ezzel a két lemezzel mit kapcsol a motor.
2020. júl. 18. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem ismered pontosan a végállás és a fokozatok működéséhez szükséges villamossági kötéseket, addig jo lenne ha nem forrasztgatnál össze ötletszerűen különféle lemezkéket. Ne csinálj még több bajt.
2020. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben currus. Viszont nem ötletszerű volt, hanem ésszerű a rézlemez forrasztása.
2020. júl. 22. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!