Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futár autónak milyen árkategór...

Futár autónak milyen árkategóriájú autót érdemes használni?

Figyelt kérdés
Az enyém kb 600 ezret ér, kb fél évig fogom erre használni az autót, de nem szeretném hogy ráfizetés legyen nekem, hogy mondjuk fél év múlva már csak 400 ért tudnám csak eladni.
2020. júl. 9. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem neked való az autó, mert ígyis-úgyis kevesebbért fogod tudni eladni. Fél milliós autó jó futárkodásra.
2020. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fél év alatt mész vele 50-100 ezret, akkor nem csak a KM szám miatti értékvesztéssel kell számolni, ez lesz a legkevesebb. Hanem lesznek szervizköltségek, valószínű, hogy nem is kevés. Egy ismerősöm az első több 100 ezres szervizköltségnél azt mondta, hogy hagyja az egészet a 3.14csába, mert nem éri meg.
2020. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezres Swift amire van 2 év műszaki, 130 ezerért megveszed, átiratod és biztosítás. Aztán le kell xarni az működni fog, ismerősöm hűtővíz nélkül hajtotta olaj alig volt benne, ment ment és ment a kocsi.


Swiftes csoportba egy alkalommal láttam, hogy valaki ezres motort keresett mert megállt. 5 éve a csoport tagja vagyok. :D lassú, zajos, papírból van,de amit bír az felfoghatatlan.

2020. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felénk a futárok nagyrészt öreg Swifttel járnak.
2020. júl. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kuplung az, ami miatt beadja a kulcsot az egész.

Nem volt céges autó, a sajátomat használtam, nem bírta a kuplung.

Budapesten.

Napi 8 órát minden nap legfeljebb egy új, garanciális autó bír.

Ha csak magamnak használtam volna a saját autóm, hosszú évekig elment volna.

2020. júl. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vw pólóm volt kB 8 hónapot, dízel, elszakadt a vezérműszíj, mert nem volt benne fagyálló (ette a hűtő vizet, gyakran után töltöttem sima vízzel, befagyott télen, meg az olajat is ette, 25e Ft volt a szíj csere, a motornak nem lett baja, adagoló eresztett, a javítás 10e Ft volt), akkumulátor csere is volt. 40-50e km ment bele, nem tudom pontosan, nem volt jó a km óra.

Feliciát (1997-es) használtam 1 évig, gyújtás kapcsoló, világítás kapcsoló, önindító, csomagtartó gázrugó csere volt ezalatt (+olajcserék kB 2-3). + kellett volna lökhárítót is meg első lámpákat cserélni, mert volt egy ráfutásom, de ragasztó + kábelkötegelő lett belőle. Aztán elkezdett nagyon füstölni, olajat és vizet kezdte enni az egyik hengerben negyed kompresszió lett a többihez képest, úgy hogy elváltunk hamar. 43000 km ment bele.

1994-es swiftet is használtunk 1 évet, abba kB 100 e km ment 1 ÉV alatt, váltott műszakban használtuk, állandóan ment. Fékbetéteket, tárcsák, lengéscsillapítók lettek cserélve ezalatt + egyik központi zár motor + a csomagtartó gázrugó +1 aksi. Ezeket egy fél napos leállás alatt ki cseréltükk a parkolóban, szervizbe nem vittük. Eladás előtt neki tolattak, horpadt lett a bal hátsó ajtó de nem cseréltem ki, csak kinyomtam belülről a kárpit alól nagyjából.

Egy ideje egy 2005-ös Suzuki Altom van, ebbe eddig még csak pár e km ment, torony csapágyakat kellett cseréltetni, a 2 annyiba került mint a Swift nél együtt minden + ebbe is kellett a változatosság kedvéért már csomagtartó telókat cserélni. Valami kopog még elől, valószínűleg kormányösszekötő gömbfej, majd kicserélem előbb utóbb, ha már nagyon szól mert akkor legalább biztos a hiba. Úgy vettem meg az Altot, hogy friss benne a kuplung + fékek, így azzal remélem még nem lesz gond, ősszel kell műszakiztatni úgy hogy ezt most nem csak egy évet akarom hajtani. A Swift és a Felicia megérte, az Altora még nem mondanám. Max 2-300e ftos kocsiban szoktam gondolkozni, benzinesben, relatív kis motorral, extra nem kell bele, menjen és legyen megbízható. A Pólót 130e Ft vettem, 160e Ft vitték el munkás autónak, át sem kellett iratom úgy vettem, Felicia 100e Ft alatt volt (50e vitték el bontásra) , a Swift sok műszakival 160e Ft volt, (70e Ft adtam tovább, autókereskedő vette meg), bőven kidolgozták az árukat és a minimálisan szükséges rá költött összeget, úgy adtam el őket, hogy már megvolt a következő kocsi, és kívártam a legjobb árat adó vevőt. Ha nem hajtod szét, nem balesetezel fél év nem vészes idő, annyival nem lesz benne több km, hogy értek csökkentő legyen,ami elromlik elromlik cserélni kell azzal nem tudsz mit tenni.

2020. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egy daewoo kalossal futárkodtam ey havernél és nem volt vele gond csak a benzint meg az olajatt ette egy kicsit.
2020. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok 300ból megvolt az autó
2020. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!