Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miről ismerem fel ha kopott a...

Miről ismerem fel ha kopott a keresztbordás szíj?

Figyelt kérdés

Motorkerékpáromon ilyen hajtja a kereket (Suzuki LS 650 Savage). Ez az alkatrész nehezen beszerezhető, sokáig tart, és drága is. Nem tudom, hogy el merjek e indulni hosszabb útra a mostanival. Ránézésre jónak tűnik, de ez nem túl szakszerű állapot felmérés.

Mit kéne látnom, ha kopott, vagy mik a jelei, tünetei? Köszönöm szépen a segítő válaszokat! Oltogatás nem érdekel, ne is fárasszuk egymást.



2020. júl. 10. 20:25
 1/5 crudy ***** válasza:
100%
Nem ertek a motorokhoz, nem igazan tudom altalaban mennyi a csere intervalluma egy fogasszijnak de ha barmilyen serulest latsz rajta az nem jo. Ha belul, ahol a fogaskerekek futnak ki van repedezve az sem jo. Ha a fogak barmilyen formaban serultek az sem jo.
2020. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kihajtás és a keréken lévő tárcsa teljesen ép, maga a szíj a lényeg. Komoly sérülést nem látok rajta, de nem vagyok teljesen nyugodt.
2020. júl. 10. 20:54
 3/5 crudy ***** válasza:
100%
Ha a vilagon semmi serules rajta akkor semmi baja. A gumi eloregszik es elkezd repedezni belol a fogak kozott, ezert csereljuk. Ha ilyet nem latsz rajta akkor jonak kell lennie.
2020. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz nem motor hanem autó és hosszbordásszíj de nálam simán elszakadt és semmi jelen nem volt ránézésre....


A kérdés, hogy most vetted a motort? ismered-e a szíj előéletét vagy semmi fogalmad sincs róla?

2020. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve vettem a motort, használt, de jó állapotban. Most tervezek egy hosszabb túrát, csak olvastam, hogy ezek a szíjak szoktak elszakadni váratlanul, amit te is írtál. Csak egy ilyen új szíj 100 ezer, amihez most nincs "kedvem".
2020. júl. 10. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!