Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonságos vagy sem?

Biztonságos vagy sem?

Figyelt kérdés

Adott egy BMW f30 330d 2014-es modell (258 LE)

Biztonságos a chiptuning 2020ban? Azt mondták a szakik, hogy 300 LE-t tudnak belőle kihozni.



2020. júl. 11. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Áhh, ennél a motornál én nem merném. Meg szerintem egy ekkora kocsihoz elég ez a motor, átlagon felüli a teljesítménye.
2020. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanennek a nagyobb tesója van enyémben, csak az az apró különbség, hogy eggyel több turbó van rajta... mérnökök sem voltak hülyék akik megtervezték őket, ha egészségesen hozható lett volna ugyanazzal a kiépítéssel az adott teljesítmény akkor nem tesznek rá még egyet. A chiptuning arra tökéletes, hogy az ember gyilkolja a motort.
2020. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy nem véletlenül annyit a motor teljesítménye amennyi. A mérnönök akik megtervezik a motort, csak jobban tudja mint egy chiptuningos. Ha biztonságosan ki tudtak volna belőle hozni többet, kihoztak volna. A chiptuning egyetlen hosszú távú eredménye, hogy idő előtt meg majd a bontóba a kocsi.
2020. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 crudy ***** válasza:
25%

Hat eg igy nem egeszen igaz.


A mernokok tenyleg jobban tudjak, ez nem kerdes de azt erdemes tudni, hogy minden motorban van meg tartalek. Egyreszt minden motoralkatresz erosebbre van tervezve mint amennyire szukseg van ra, masreszt minden motorhoz irnak egy programot a fejlesztes alatt, hogy az emisszios normakat teljesitse az adott konfiguracio. A programmodositas alatt ezekbe nyulnak bele ugy, hogy rontanak rajta, igy nyilvan a fogyasztas is no, de teljesen biztonsagosan mind addig amig nem kap veszelyesen nagy terhelest a motor. Erre a gyartas soran is kepesek lennenek ugyan azzal a programmal, de modositva.


Ugyan akkor, hogy pontosan mit lehet kihozni egy motorbol azt csak tapasztalatbol tudjak a chiptuningosok, ezert en mindenkepp jo helyre vinnem, ha vinnem. A 258 lo nekem eleg lenne, en nem nyulnek hozza.

2020. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

"minden motorban van meg tartalek"

Valóban van, de azért ha lehet nem muszáj ezt kihasználni, nem véletlenül van.

2020. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Alapból igen, biztonságos a chiptuning, ha ésszerű keretek között van csinálva.


258 helyett 300 lovat erősebb hűtés és fékek nélkül viszont nem mondanám nagyon biztonságosnak, de motortól függően akár erősebb dugattyúfejekre is szükség lehet (attól függően, hogy mennyire van eleve megfeszítve a motor, ezt ennél nem tudom). Ugyanígy erősebb olajpumpa, vízpumpa, nagyobb kapacitású légbeömlő szükséges lehet, ha majdnem +50 lóerőt ki akarsz hozni belőle, azért az elég nagy különbség.


Nem tudom milyen váltó van benne, az specifikusan bírhatja a terhelést probléma nélkül, mert gyakori, hogy több motorkonfigurációhoz megy ugyanaz a váltó. Nekem 250 lovas autóm van 380 Nm nyomatékkal, de a váltó 350 lóerőig bírja, mert erősebb motorkonfigurációhoz is az megy ugyanebben az autóban.


Ha érdekel az autó jóléte és akarod még sokáig használni, akkor én 270-280 lónál tovább semmiképp sem próbálkoznék, ha mindössze csak ECU hangolásról van szó.

2020. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha az a LE kevés akkor veled van a baj !!!
2020. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
#7 Nem vele van a baj, csak mondjuk 35d-t kellene venni :)
2020. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

258 LE és 560 nm....

Szerintem inkább hanyagolom ezt a chiptuningot

Utolsó válaszoló: igen 35d-t is nézegettem viszont nem voltak ennyire felszereltek mint ez és a km állása sem elhanyagolható... (90 e km)

2020. júl. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!