Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez tényleg működik?

Ez tényleg működik?

Figyelt kérdés

Na szóval, hirdetésben, találtam, egy olyan kütyüt, ami egy elektromagnes az autó rendszámtáblája mögött (kérdés, hogy hogyan rakod be mögé) és elvileg adnak egy falevélnek kinéző acéldarabot, amit vonz a mágnes, így elvileg nem tudják leolvasni a rendszámod. Ez így tényleg igaz? (marmint mondjuk a trafi nem tud bemérni) Tudom, hogy illegális, meg megb*sznak elég rendesen, csak kívancsi vagyok, hogy egy falevél miatt, nem tudja leolvasni a rendszámot a "rendszer".

Itt a cuccnak a linkje: [link]



2020. júl. 11. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig meglep, hogy ezek a kínai autós cuccok tudnak az előzőeknél nagyobb hülyeséget kitalálni.


Amúgy meg mégis ha már annyira nagyon el akarja takarni, fogja magát aztán odaragaszt egy igazi falevelet, bár nem mondom, én még az életben ilyet nem láttam, hogy falevél képes lenne magától odaragadni, szóval kb feltűnőbb lesz csak tőle.

Igaz papíron el lehet tüntetni egy-egy karaktert, csak azért nagyon naívnak kell lenni, hogy majd ettől nem tudják azonosítani.

Ha ott az autó típusa, mellé pár karakter látszik, akkor már elég szépen le tudják szűkíteni, hogy x márka y típusa ebben a színben, aztán hopp, nem kell hozzá a teljes rendszám, ha csak nincs akkora szerencséje a tulajnak, hogy több hasonló autó is van hasonló rendszámmal.

2020. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólóval. Nem érdemes trükközni, megállítanak aztán megnézik, szerinted nem veszik észre, hogy nem egy sima műanyag rendszámtáblád van? Nem hülyék, látszik a 'falevélen' is hogy nem igazi falevél, tudtommal még a túl sáros rendszámtábla miatt is megbüntethetnek, a sofőr felelőssége, hogy olvasható viszonylag tiszta legyen a rendszámtábla... Hagyd ezeket a kinai vacakokat, előbb utóbb megbüntetnének miatta... Nemrég láttam hírekben, hogy egy olyan teherautóst kapcsoltak le (Magyarországon), akinek olyan James Bond módszerrel elektromosan váltogatható rendszámtáblája volt, azt is kiszúrták és megvágták....
2020. júl. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Javaslom olvasgatni a 7-8. osztályos fizika tankönyveket...
2020. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen igen, működik, ahogy a lézerblokkoló is működik, de illegális mindkettő.


Az alaphelyzet az, hogy neked kötelességed a rendszámot jól látható és könnyen leolvasható állapotban tartani, vagyis akkor is meghúzhatnak, ha csak simán olvashatatlanul koszos.

2020. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!