Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi tud tönkremenni egy elektro...

Mi tud tönkremenni egy elektromos szervóban?

Figyelt kérdés

Múlthéten vezettem az egyik kollégám autóját, és mondta, hogy a kormányt nagyon erősen tartsam, mert néha nagyokat ránt valami, és ha nem fogja erősen az ember akkor ki tudja tekerni a kormányt a kézből. Menet közben éreztem is, 2x rántott egy nagyot. Kérdeztem utána tőle hogy mikor viszi el szerelőhöz, mert ez így életveszélyes. Mondta, hogy már volt szerelőnél a kocsi, csak most arra vár hogy az elektromos szakember fogadni tudja. Mert hogy mechanikailag semmi baja az autónak, az elektromos szervóval van valami. Ha ki van szedve a biztosítéka, akkor tökéletesen működik.

Szerintetek mi mehetett benne tönkre? Egyáltalán hogyan tudja azt csinálni, hogy emberi erő nélkül el tekeri a kormányt? Mert nem az van, hogy változik a rásegítés erőssége, hanem akár nyíl egyenes úton is nagyot tud rántani a kormányon.



2020. júl. 12. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Opel?

Vagy a villanymotorja rossz, és néha bekapacsol mégis, akkor ad egy nagy nyomást a kormányműnek. Lehet testbaja, forgó/állórész, kábelköteg, stb.

Azért jók ezek az elektromos kormányszervók, mert a hagyományos, régi szíjas szivattyúkhoz képest nagyszerűen be tudnak szarni, akár menet közben is.

2020. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!