Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mentőnek, tűzoltónak mindig...

Mentőnek, tűzoltónak mindig elsőbbsége van? Akkor is ha nem használja megkülönböztető jelzéseit? Kresz tesztekben mindig nekik van.

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert ott használják a fény-, és hangjelzést is.
2020. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

"Mentőnek, tűzoltónak mindig elsőbbsége van?"

Nem.

Csak akkor ha együtt használja a fény, és hangjelzését.

2020. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Elég, ha csak a fényjelzéseit használja, akkor is elkell engedned.
2020. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak ha fény és hangjelzést együtt használja.
2020. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Mozgó autóra csak a fényhíd nincs értelmezve.

Ha tiltott helyen áll (munkavégzés miatt), akkor figyelemfelhívó lehet a villogó. Mozgó járműnél a sziránának IS mennie kell.

Ezek a magyar szabályok. Románoknál pl. némileg más. Ott a villogó elég ahhoz, hogy utat biztosíts számára.

Mivel tudom, mennyire nyomasztó a személyzet számára is a hangjelzés, és ha nem feltétlenül szükséges szirénázni, nem kapcsolják be, ezért én mindig igyekszem segíteni a haladásukat.

2020. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kresz tesztekben általában megkülönböztető jelzéseit együttesen használja, így ott mindig elsőbbsége van. Ha nem használja, akkor semmilyen előnyt nem élvez, ugyanolyan közlekedőnek számít, mint te meg én.
2020. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Engem az érdekelne, hogy ha összetalálkozik egy kereszteződésben egy tűzoltó meg egy ***házi politikus konvoja, akkor kinek van elsőbbsége?
2020. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát a Kresz szerint.

(3) Megkülönböztetõ jelzéseket használó gépjármûvek találkozása esetében - egymás közti viszonyukban - az általános szabályok az irányadók.

2020. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak az elmélet. A gyakorlat szerintem másképp alakulna. Gondolom mindenki tudja melyik fél kényszerülne megállásra.
2020. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
A tesztekben persze hogy elsőbbségük van, máskülönben nem tennék oda kérdésnek.
2020. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!