Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kb 1,6-1,8 milliós használ...

Egy kb 1,6-1,8 milliós használtautó vásárlásakor mennyivel érdemes számolni különböző extra kiadásokra?

Figyelt kérdés

...papírmunka, cserélendő alkatrészek, ilyen-olyan díjak, stb. Ami alapesetben kelleni szokott ilyenkor.

2-es Focus-t nézegetek.


2020. júl. 14. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
2-500 ezer. Attól függ mennyire vagy alapos az alkatrészek cseréje terén.
2020. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esztétikai problémák annyira nem érdekelnek, illetve nem sürgős megcsináltatni. Számomra inkább a megfelelő működés és a biztonság a fontos elsősorban, meg hogy ne hagyjon cserben az úton.
2020. júl. 14. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy 200-500 ezer Ft között.

Én pont 1,8-ért vettem Skoda Octaviát. Amit cseréltetni kellett az a kuplung, mert már nagyon magasan fogott, vezérlés, féktárcsa, fékbetét, olaj plusz szűrők. Olyan 300 körül volt alkatrésszel munkadíjjal. De mondjuk 5 éve hibátlan is.

Kötelező dolgokat cserélem mindig.

2020. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egész kis odafigyeléssel elég jól meg lehet határozni mennyit kell majd ráfordítani.

A vezérlés, olaj, szűrők stb cseréje alap. Ennek költségét pontosan meg tudod határozni. Ahogy a fékek, kuplung, gumik stb állapota sem érhet meglepetésként.

Szóval a nyilvánvalón felül 1-200.000 Ft-nál több meglepetésre nem nagyon kell számítani, ha ellő körültekintéssel vásárolsz

2020. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2: a 2-500-ba nem számoltam esztétikai dolgokat.

Ezeket kell átnézni/cserélni:

Vezérlés, vízpumpa

Fékfolyadék, motorolaj, szervóolaj, váltóolaj (ha van), hűtőfolyadék

Légszűrő, pollenszűrő (ha van), üzemanyagszűrő, szervószűrő (ha van)

Fékbetét, féktárcsa

Lengéscsillapító, ennek porvédője és perselye, lengőkarok betétjei, rugók


Ezek közül lesz olyan, ami még jó és nem cseréled, de pl. a vezérlés önmagában egy százas, motorolaj is nagyon drága

2020. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Figyelembe fogom venni ha eljön az ideje. Ezek szerint úgy 500.000 elég kell hogy legyen.
2020. júl. 15. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is félmilliót tennék félre, oly módon, hogy ha azt az utolsó forintig rá kell költeni, akkor se ne fájjon nagyon.
2020. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!