Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova lesz a hűtővízem??? Opel...

Hova lesz a hűtővízem??? Opel Meriva B. 1.4 Turbo

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy Opel Meriva B. 1.4 Turbo ról van szó.Hűtővíz fogy.Már 1 éve van vele problémam.Néha gyorsabban néha lassabban.Múltkor 850km vezetem le egy csepp se tűnt el.

Vízpumpa,termosztát csere volt.Kiegyenlitőtartály kupak csere is. Nyomásprobát is csinalt egy ismerősöm (1báron) nem volt probléma. Sehol nem látszik, hogy elfolyna a víz.

Tudom lehetséges hengerfejes... De semmi más jele nincs azon kivül hogy fogy a víz és az egyik vastagabb vízcső keményebb a keleténél.

Ezek előtt egyszer 2hétre elment a fűtés télen, de aztán magától helyre jött. Ez előtt peddig egyszer a ventilátor biztositékja adta meg magát cseréltem. És 4 hétel ezelött teljesen elfolyt a vízem amikor is a felső légtelenítő csavar feje magától letőrt... Valaki járt már hasonlóan? A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 14. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Vedd ki a gyertyákat, és nézd meg, egyforma színűek-e. Ha valamelyik rozsdásabb, ott a hiba.

Meg hidegindításnál elindul-e egyből az összes henger?

Fűtést kapcsold maximumra, és fújasd be a levegőt. Ha büdös szag jön be, fagyállószag, akkor a radiátorod szivárog.

Ha radiátorcsere után fújja a csöveket, kinyomja a vizet, akkor hengerfejes.

2020. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat!

Igen a gyertyákat a napokban tervezem megnézni.

Hol láttom ha a radiátor szívárog és a hengerfejeket hogyan tudom ellenőrizni, hogy mindegyik elindul-e hideg inditásnál?

2020. júl. 14. 21:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!