Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új törzskönvet és forgalmit...

Új törzskönvet és forgalmit kell kell csináltatni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam ,hogy ha valaki mostanában viszi az autót műszakira,utánna menni kell az okmányirodába. Átkell írni valamit talán, egy sorral lejeb kerül valami és új kell?

Díjmentesen csinálják ,igaz ez,hallottatok ilyesmiről?



#Auto,motor,műszaki okmányiroda,
2020. júl. 16. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Törzskönyvet nem érinti a műszaki vizsga.

A forgalmi engedélyben nézd meg van-e még hely, ha nincs, akkor kell menni okmányirodába újért.

2020. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. Tavaly műszakin megállapították a 14 éves autómról, hogy más a színe (barna helyett sárga) és más a pontos típusmegnevezése. A szerelőm azt mondta, hogy az üzemanyag rovatban a dízel/gázolaj bejegyzés (már nem emlékszem, melyik a helyes és melyik a hibás) miatt is szoktak újabban módosítást előírni.


Ebben az esetben az okmányok cseréje ingyenes, kb. 20 perces procedúra a kormányablakban. Forgalmit, törzskönyvet és a műszaki vizsgán kapott adatlapot kell vinni. Az új forgalmit rögtön megkapod, a törzskönyvet postán küldik.

2020. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Majatom ***** válasza:
Az előttem szólóhoz csatlakoznék. Én ősszel vittem valamikor az autót műszakira, és ott is valami technikai okok miatt új forgalmit kellett csináltatnom az okmányirodában. És ez egy benzines autó volt. Minden korábbi érvényességi bejegyzést átvezettek az újba, tehát még annyit sem nyertem vele, hogy több hely maradt a forgalmiban, de valóban nem kellett érte fizetni.
2020. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Tavaly műszakin megállapították a 14 éves autómról, hogy más a színe (barna helyett sárga)"


Azért ez nem semmi.

Ennyire kifakult az utolsó vizsgálat óta? Vagy végre olyan helyen nézték, ahol volt rendes világítás?

2020. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha betelik a forgalmi akkor kell másikat csináltatni. 6 vizsga hely van benne. 4 évnél idősebb autónál az 2x6 =12 év.
2020. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!