Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell megállni menetirány...

Hogy kell megállni menetirány szerinti bal oldalon?

Figyelt kérdés

Adott egy kétirányú utca. Meg szeretnék állni (és várakozni, parkolni) a menetirányom szerinti bal oldalán (szembe oldalon) merőlegesen, tolatva.


Megtehetem ezt az aktuális oldalról vagy csak akkor ha a másik oldalról jövök épp? Ha nem tehetem meg, akkor a továbbiak lényegtelenek. Szemben nem jön semmi, de mögöttem vannak.


Ha megtehetem merre idexeljek? Először jobbra, ugye? Mivel parkolni szeretnék és még egyébként sem tudom hova. De utána balra kéne, mert a bal oldalra megyek, nem?


Tudom, olvassam el a kreszt, de így hirtelen nem találtam benne, hogy ilyenkor mi a helyes.



2020. júl. 18. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Menetiránnyal szemben tilos parkolni alapesetben, de mivel egyirányú utcáról van szó, így nyugodtan parkolhatsz az úttest bal oldalán is, csak arra figyelj oda, hogy ebben az esetben húzódj az úttest bal széléhez.


Ahhoz tudnám a legjobban hasonlítani mint mikor egyirányú utcából szeretnél kikanyarodni védett főútvonalra. Ha balra szeretnél kanyarodni az úttest bal szélére húzódól, ha jobbra akkor az úttest jobb széléhez.

2020. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Bocsánat, egyirányúnak olvastam, most látom, hogy kétirányú.


Ebben az esetben tilos megállnod bal oldalon mivel menetiránnyal szemben sose parkolunk.

2020. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Kizárólag egyirányú utcában várakozhatszt annak bal oldalán, ha tabla nem tiltja. Feltétel még, hogy tőled jobbra maradjon hely egy termetes járműnek is.

Mas helyen menetiránnyal ellentétes oldalon sem az úttesten, sem padkás, sem parkolóban nem várakozhatsz.

Magyarázat.

A menwtiránnyal szembeni oldalra kizárólag előzés vagy kerülés céljából mehetsz.

2020. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Merőleges parkolásról van szó. Nem menetiránnyal szemben akarok várakozni.


Így várakozni biztosan szabad... A kérdés az, hogy megtehetem-e ezt az ellentétes oldalról indítva. Tehát a várakozás szabályos, a megállás módja a kérdés.


Ez az eset pl ebből a doksiból épp hiányzik:

[link]

2020. júl. 18. 12:06
 5/12 A kérdező kommentje:

"A menwtiránnyal szembeni oldalra kizárólag előzés vagy kerülés céljából mehetsz."


Az előző linkben a "II.Balra merőlegesenelőre" és Jobbra merőlegesen előre:" rész alapján ez nem igaz, bár ez nem egy hivatalos doksi, de ez alapján parkolás céljából is át lehet hajtani a szembe sávon (merőlegesen).

2020. júl. 18. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem is értem ez miért nem egyértelmű. Simán indexelsz balra és beállsz balra merőlegesen. Nem kell azért a másik irányból jönnöd, hogy beállhass balra.
2020. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Tolatva.
2020. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, tolatva szeretnék.
2020. júl. 18. 12:19
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha csak 1-2 kocsi jön mögötted akkor indexelj jobbra és engedd el őket. Ha elmentek akkor meg rakd ki balra és tolass be. Én is így szoktam. Ha olyan útról van szó ahol folyamatosan jönnek ott simán kirakod az indexet balra és beállsz. Az már csak rajtad áll, hogy előre vagy hátra.
2020. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Tolatva kell beállnom elektromos autó töltés miatt. Egyébként eszembe nem jutna így megállni és nem lenne probléma. Korábban nem is álltam meg így soha, mert előre egyszerűbb és biztos jó...
2020. júl. 18. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!