Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi araszolásnál melyik...

Városi araszolásnál melyik módszerárt legkevésbé az autónak?

Figyelt kérdés

Melyik a kímélőbb és melyik árt kevésbé az autónak? Kizárólag a kuplung / gáz kombinációjával és állandóan 1-esben való hagyással, vagy kuplung - kirak üresbe - vár - vissza egyesbe?


Az autó benzines és van benne kettőstömegű lendkerék is.


2020. júl. 19. 19:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugyebár az első módszernél állandóan benyomva tartanám a kuplungot, a második módszernél meg állandóan ismételgetném a ki-berakást.
2020. júl. 19. 19:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha araszol a forgalom és sokszor van megállás hosszabb időközökig, 4-5 percig is, a következő elinduásig ha lehet álj meg, tedd a kocsit üresbe és lépj le a kuplungról ne pihentesd a lábadat rajta hosszú percekig, mert nem teszel vele jót a kinyomó csapágynak hogyha feszt lenyomva tartod a kuplungot. Lerövidíted vele ennek az alkatrész az élettartamát, ha megállás közben is kinyomva tartod a kuplungot.


Tehát szerintem a jó megoldás hosszab 4-5 percig tartó megállásnál a "kuplung - kirak üresbe - lelép a kuplungról- vár, az autót fékkel megtart - kuplung be - vissza egyesbe - újra elindúl, ameddig lehet " a jó és kíméletes megoldás.

2020. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vortrex ***** válasza:

A második módszer. A kinyomó csapágy hamarabb kifing, minthogy a váltónak bármi baja lenne.


De mondok egy lájf hekket, hagysz magad előtt 5 méter követési távot, berakod egyesbe és leszállsz a gázról. Ha hamar utoléred az előtted haladót, akkor 10-et. Általában működik.

2020. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ahol araszolni szoktam, ott kb 10 másodperc várakozás - kis elindulás - 10 másodperc várakozás váltja egymást.
2020. júl. 19. 19:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Én kirakom üresbe ha 10 másodpercnél tovább kéne rajta állni. Nem tesz jót ha sokat van lenyomva.
2020. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vortrex: igen, ez jó ötlet. csak ezzel az a baj, hogy mögöttem ilyenkor dudálnak.
2020. júl. 19. 19:56
 7/12 Vortrex ***** válasza:
100%

Nem valószínű, de ha mégis, kit érdekel? Neked így kényelmesebb és az autódnak is jót tesz, mit szól bele, úgyse ér haza előbb. Akinek meg annyi esze van, hogy egy araszolós dugóban nyomogatja a dudát, arra rá is fér a bosszantás.


Sose értettem, az emberek mért képesek lépésben szaladni az előttük álló után a dugóban, hogy aztán újra megállhassanak. Röhej, hogy az a ,,radikális" viselkedés, hogy hagysz magad előtt egy kis helyet és gurulsz utána.

2020. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állásnál üresbe rakom, amikor megyünk akkor megvárom, hogy legyen annyi hely, hogy 1-esben kuplung nélkül gurulhassak.
2020. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ki szabad venni sebességből üresbe kuplungolás nélkül?
2020. júl. 20. 06:37
 10/12 anonim ***** válasza:

"És ki szabad venni sebességből üresbe kuplungolás nélkül?"


Álló helyzetben, igen, de akkor is erősen ajánlatos kuplungolni sebességből való kivételkor. Ha mozgásban van az autó akkor szigorúan nem szabad kuplungolás nélkül kivenni sebességből üresbe, csak padlóig lenyomott kuplungolás közben.

2020. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!