Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2T karburátor beállítás?

2T karburátor beállítás?

Figyelt kérdés

Van egy 50-es 2T Peugeot robogóm, ami mostanában kicsit lomhább lett. Megnéztem a gyertyát, ami kormos volt, tehát sok levegőt kap.

Gondoltam orvosolom a problémát, de elakadtam, mer olyan mintha a keverék állító csavar helyén egy réz dugó lenne. Ez valami gányolás, vagy csak én nem találkoztam még ilyennel? Ha gányolás, akkor egész jól sikerült, mert több mint 3 éve megvan a motor, és majdnem 13e km-t mentem vele minden gond nélkül. Viszont ha nem az, akkor fogalmam sincs hogyan lehet állítani.

[link]



#karburátor #2T #keverék állító csavar
2020. júl. 19. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom mi akar lenni az a rézdugo szerűség, de a kormos gyertya az inkább a sok benzinre vagy a kevés levegöre utal. elöször érdemes lenne megnézned a levegöszüröt. ha az tiszta utánna van értelme állitgatni, bár magátol nemigen szokott elállitodni estleg ha kopik a motor, akkor szokott keveset kapni a gyári beallitással. esetleg még a subertüvel tudsz játszani.
2020. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A légszűrőt rendszeresen (kb. 1000-1500 kilóméterenként) takarítom, a fogyasztás nem változott. Csak lomhább lett. Viszont amíg a szivató dolgozik, addig hibátlan, és megy mint a rakéta. A gyertyán csak a pólusok őzbarnák, a többi része fekete, kormos.
2020. júl. 19. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Álj!

ha kormos a gyertya, akkor kevés levegőt kap.


a karbin az nem gányolás, csak be van rohadva a levegőcsavarod :D

igen, az a levegőcsavar, az alapbeállítás szerint, koppig beteker, majd két és fél fordulat ki.


sztem szedd kia akrbit, tisztítsd meg az utolsó csavarig, (vegyél új tomítés szetett is) rakd össze, és ez után próbáld beállítani.

Amúgy érdemes a benzinszűrőt is megnézni, lehet tiszta retek.

2020. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi, javítom:

mostmár látom ,az nem csavar, hanem tényleg dugó.

Akkro hagyd, és szerintem csak csinálj egy alapos tisztogatást kezdetben.

2020. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy tisztítást mindenképp megejtek, és most látom hogy elírtam a kérdést, kevés levegőt kap. A légszűrőt már kimostam, kitakarítottam de nem változott a helyzet.
2020. júl. 20. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor jöhet a karbi, és szerintem egy új gyertya sem árt :)
2020. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyertyában még csak 2700 km van (ötezrenként szoktam cserélni), de azért kap egy újat. Holnap kipucolom a karbit, és majd meglátjuk.
2020. júl. 20. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!