Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan deríthetem ki egyértelm...

Hogyan deríthetem ki egyértelműen, hogy van-e, illetve elég-e az autóm töltése? Mostanában többször lemerül az akkum, még úgy is, hogy megyek pár km.t megállok leállítom és nem indul el.

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 16:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Szivargyujtóhoz csatlakoztatok multimétert annak mennyit kell mutatnia üzem közben?
2020. júl. 20. 16:52
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem az üzem közbeni érdekes mert annak azt már a generátor adja. Miután leállítottatd utána egy egészséges akksi kb 12.6V-ot mutat. Valamivel többet is mérhetsz pl akár 14V-ot is, de az csak felületi töltés (surface charge) ami a legkisebb terhelés után eltűnik. Ha este leteszed az autót akkor másnap 12.6V-nak kellene lennie.


Indítás nélkül kapcsold fel a lámpát. Ha néhány perc után 11V alá esik az akkufesz akkor már erősen csereérett.

2020. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
56%
Az akkut műszerrel minden szarra ki tudják m
2020. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
56%
Mérni,a generatort meg egy mezei multiméterrel magad is meg tudod nézni.....alapjaraton minimum 13V feszultseget kellene mérned,magasabb fordulaton meg attol csak többet,egeszen 14V-ig
2020. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja igen... félreértettem. Ha a generátort akarod megmérni akkor #4-esnél a pont. Egyébként már a 20 éves autók is kimutatják ha nem tölt a generátor, szóval autótól függ, hogy ez lehet-e a gond. Ha ez a baj akkor a műszerfalon egy kis akkumulátor jelzés világít ez jelzi a töltésproblémát.


Mindenesetre azzal nem vesztesz semmit ha rámérsz.

2020. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy autó mellé azért otthonra nem árt egy pár ezer forintos akksi töltő.


Ha kis uatakat mész, lehet hogy nem tölt vissza annyit a generátor, mint amit az indítás+fogyasztók felhasználnak.


[link]

2020. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az autós szivargyújtós töltő digitálisan kijelzi mennyi van az akkuban. Ha nem akarsz multimeterre költeni vegyél egy ilyet.
2020. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!