Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B4-es Passatban miért kapcsol...

B4-es Passatban miért kapcsol le a klíma 100 km/óra körül?

Figyelt kérdés

Van egy B4-es passatom, a klíma 100 fölött egy kicsivel felmelegszik, és lelassítás után sem javul a helyzet, csak a motor leállítása és újraindítása után. 1,9 TDI, annak bírnia kellene 100 fölött is a klíma üzemeltetését, ha jól gondolom.

Mi okozhatja ezt? 100-ig jól hűt, beindítás után gyorsan lehűl a befújt levegő.


Az előző tulaj a hűtő kb felét letakarta, okozhatja ez? (Nem nagyon értek hozzá, nem tudom, hogy melyik hűtő hol található, így nem tudom azt sem,hogy a letakarás mennyire fedi a klímahűtőt.)Logikus lenne, hogy ez zavarja a klíma működését, viszont akkor éppen fordítva kellene működnie, lassú tempónál a kevesebb bejutott levegő miatt meleget, gyorsabb tempónál hideget kellene fújnia. Másra viszont nem tudok gondolni.

Le fogom venni a takarást és úgy is ki fogom próbálni, de jelenleg erre nincs lehetőségem.


Köszi előre is mindenkinek!



2020. júl. 22. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
értelmetlen takargatni, csak a túlmelegedést segíti, a klímakompresszor hibás. Itt nem tudunk segíteni mert meg kell javítani, szervizben.
2020. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Mert kell az erő, hogy tudja tartani a stabil 130-at az 1.9 TDI :D
2020. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ezért bemelegszik 100-nál a klíma? 1.4-es H Astra meg vígan nyomja a jéghideg levegőt autópályán? Ez reális?
2020. júl. 22. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

"Le fogom venni a takarást és úgy is ki fogom próbálni, de jelenleg erre nincs lehetőségem."

Miért nem lehet levenni vagy milyen lehetőség kell annak ami gagyi módra van megoldva?

Amíg ezeket meg nem csinálod , felesleges még kérdést is feltenni.

2020. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a híres kormolós szmók end sárm Pásszát, amelyiket a tesók előszeretettel veszik széthajtottan másfélmillió km-rel?
2020. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, szerintem te a B5-re gondolsz

Ez eggyel régebbi

2020. júl. 22. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak 100 felett? És ha mondjuk 3asban mész 3000 fordulaton, de 100 km/h alatt, akkor is lekapcsol?

Nekem az 1.2 benzin akkor tol jó hideg levegőt, ha 3000 felett van a fordulat :)

2020. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kapcsol, ezért is furcsállom.

Olyan, mintha nem lenne köze a fordulathoz, direkt kipróbáltam alacsonyabb fokozatban, és nem volt vele probléma.

2020. júl. 22. 13:53
 9/9 A kérdező kommentje:

#4


Azért van rajta, mert nem rég került hozzám a kocsi, és még nem szedtem le.

Jelenleg azért nincs lehetőségem rá, mert igencsak messze vagyok otthonról, ahol az autó áll.

2020. júl. 22. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!