Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel nehezebb egy furgont...

Mennyivel nehezebb egy furgont vezetni, mint egy személykocsit?

Figyelt kérdés
B kategóriás jogsim van, de eddig csak normál szgk-val mentem. Most lenne egy meló, ahol 3,5 tonnás furgonnal kellene dolgozni.
2020. júl. 26. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Főként azzal számolj, hogy ez nem fog olyan hirtelen megállni satufékre mint egy sima kocsi, főleg ha meg van pakolva.
2020. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal.

Hosszabb, magasabb és nagyobb a holttere. Elég hamar meg lehet szokni, ha van érzéked a vezetéshez.

2020. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fura mert előrrėbb ülsz laposabb az eleje. Meg kicsit szėlesebb. Amúgy megvan a maga fillingje ,De nem nehezebb. Kicsit lomhább meg nem kívánja a annyira a sztalomozást.

"Nekem volt ėvekig egy TD Mernyóm.. Viszonylag jól gyorsult egėsz keveset fogyasztott ,ės bármit de tėyleg bármit el lehetett hozni vele. Qwadot ,kruplit íróasztalt ajtólapot ,komplett költöztetėst ,bicikliket ,mėg trėlert is húztam párszor vele. Ugyhogy meglehetősen multifunkcionális!

2020. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szűk helyekre beállni nehezebb vele, de egyébként nem nehezebb vezetni, mint egy személyautót.
2020. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis érzéked a vezetéshez ahogy előttem is írták, akkor még jobban szeretni fogod vezetni mint egy személyautót.

Magasabban ülsz tehát jobban átlátod a forgalmat, nagyobbak a tükrök, stb.


Arra tényleg figyelj hogy megrakva tartsd a követési távolságot mert nehezebb lesz vele megállni, meg figyelj a magasságkorlátozásra illetve arra, hogy kanyarodni ne úgy akarj vele mint egy fele olyan hosszú személyautóval.

2020. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleinte lesz furcsa. Meg kell szokni hogy nagyobb a mérete. Engem is munka miatt ültettek be egy Citroen Jumperbe. Előtte csak kis 5 ajtós személykocsikat vezettem, azt se sokat. Normál parkolóhelyre nem tudsz vele beállni, mert kilóg. A sávot oldalirányba jobban kitölti. Tolatásnál nem látsz be az autó mögé csak két oldalt látsz a tükrökben. Az nekem kifejezetten tetszett, hogy a kocsisorban ellátok a személyautók fölött. Ha a méretét megszoktad, onnantól nem kell hozzá nagy tudomány, ugyan úgy működik, mint egy személyautó. A 2.2hdi motorral még csak lomhának se mondanám. Talán arra érdemes még figyelni, hogy nagyobb ívben kell szűk kanyarokat venni, hogy a hátsó kerékkel ne ugrass fel a szegélyre. De nagyjából ennyi.
2020. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fu én imádok furgont vezetni ha néha van rá mód, pedig alapból a sportautókat szeretem :D (egy kis lapos kétajtósom van)


Nekem az a tapasztalatom, hogy kicsit lassabban történik minden.

2020. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!