Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár év múlva szinte tényleg...

Pár év múlva szinte tényleg csak SUV-ok lesznek az utakon?

Figyelt kérdés

Sok tesztelő is mondja egy városi terepjáró bemutatásánál, hogy szokjunk hozzá ehhez a formához, mert manapság már ez az autó forma, ilyenek lesznek az utakon hamarosan. Mi a jó egyébként bennük? Oké, városba tényleg jó tud lenni, hogy magasan ülsz benne, és jól belátod a körülötted lévő dolgokat, de hosszabb utakon nem tudom... Az megemelt hasmagasság, meg az a nagy bitang forma csak rontja a menetdinamikát. Egy főúton lakott területen kívül enyhe kanyarban nem tudom hogy menne 90-el egy ilyen, meg hogy bírná a tempót.


Ti el tudjátok képzelni, hogy a szedánok, kombik, ferdehátúak, coupé-k stb. kikopnak előbb utóbb a piacról, vagy a gyártók is már többnyire csak SUV-okat fognak gyártani? Vagy van még nagy igény normál autókra, amik nem SUV-ok?



2020. júl. 26. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Egyre népszerűbbek, sajnos. Nem hiszem, hogy jelentősen változna a divat a közeljövőben.
2020. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak kikopni.

Egyrészt nem az az árkategória, amit mindenki meg tud fizetni, másrészt nem mindenkinek jönnek be. Eddig is uniformizálódhatott volna az autópark, mégsem történt meg - így most sem fog.

2020. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Jól írtad le a SUV-ok előnyeit és hátrányait, az első válaszoló pedig jól említette a divatot.


De éppen ez a lényeg, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ízlése és sok embernek nem tetszik ez a forma.


És amíg az autógyártók azt tapasztalják, hogy van igény más modellekre is, addig gyártani fogják őket.

2020. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az autóknál is mindig voltak különböző divat irányzatok, amelyek előbb-utóbb változtak, és mindig is jellemző volt, hogy az aktuális divatot sem követte mindenki.

A SUV mánia is változni fog, csak ma még nem egyértelmű, hogy merre.

Annak oka van, hogy miért lett ennyire népszerű a SUV, a gyártók pedig az igényekhez is igazodnak, ha a vevők a SUV-okat keresik, azokból gyártanak többet - muszáj, mert az eladásokból élnek.

Valamerre el fog mozdulni a mostani SUV-mánia, de addig is lesznek az utakon más megjelenésű autók.

2020. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajtam múlik, nem. Lehet hogy az összes többi autó SUV lesz, de én soha nem teszek le a sport-coupe formáról, vagyis legalább egy autó lesz, amelyik nem SUV! :)
2020. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy lesz! Két éve vettem hagyományos formájú 5 ajtós autót. Tehát nem SUV. Engem valahogy azok nem fognak meg. Sokat járok autópályán. Oda sem a legoptimálisabb a nagy bumszli forma.

Szóval pár év múlva nem tervezem bontóba adni a most 2 éves autómat.

2020. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyterűeket már részben leváltották, hamarosan teljesen. Lényegében már a legtöbb suv tudja azt mint egy egyterű. 7 személyes, nagy csomagtér stb.
2021. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!