Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az autó megfutná a 300km/h-t?

Ez az autó megfutná a 300km/h-t?

Figyelt kérdés
Első gen. cls mercibe (is) tették ezt az 5 literes 306 lovas szívómotort. Igaz hogy ez egy nagyon kiforott konstrukció a v8-as szívómotorok között?Állítólag a német prémium trióban ez etalon volt a kategóriájában. Úgy hallottam hogy ha már meleg az olaj meg a víz akkor akár versenypályán is megállja a helyét. Na de ha nem lenne a 250 km/h tiltás akkor képes lenne 300 km/h-s sebességgel repíteni ezt a kéttonás luxus coupét?

2020. júl. 28. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Annak mi értelme lenne itt hogy tippeljenek az emberek?
2020. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen de ez nem csak a motoron múlik, hanem a váltón is.
2020. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem futná meg a 300-at. Viszonylag nehéz, böhömnagy kocsiról beszélünk.

300 ló szerintem kevés ahhoz. Annak limiter nélkül is szerintem valahogy akörül lenne a vége, amennyit amúgy enged.


Hasonlítva a CLS-t az előző generációs C63 AMG-hez a C AMG javára:

- 6.2-es szívó V8 --> nagyobb köbcenti

- könnyebb

- 150-nel több lóerő

- fiatalabb mint az első generációs CLS


Na ilyen paraméterekkel a C AMG is épp hogy megfutja a 300-at. Furcsa lenne, ha egy 8 évvel idősebb, 200 kilóval nehezebb, 1200 köbcentivel kevesebből és 150 LE-vel gyengébben tudná ugyan azt. Mert akkor igencsak visszafelé fejlődtünk :D

2020. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiváncsi lennék én is, feleségemnek jelenleg éppen ilyen CLS 500 van, érdekesség, hogy az órája is csak 260ig van. Ez 250nél leszabályoz, addig megy is úgy, ahogy, de érződik már, hogy nem annyira virgonc. A 300at biztos nem érné el. A fiatalabb 313 lovas turbódízelem sokkal virgoncabb 250ig, ennyit számít a modernebb konstrukció és a modernebb sebességváltó.

Egyébként ikonikus ez a CLS szerintem, nem is lesz eladva a tervek szerint, pedig gyakran cserélgetjük az autókat.

2020. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán 270 körül lehet a vége...
2020. júl. 29. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!