Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak régi 20-30 éves...

Első autónak régi 20-30 éves Mercedes vagy Volvo mennyire lenne jó választás? Pl. Mercedes 190D vagy Volvo 850-re gondoltam.

Figyelt kérdés
Ja és nem vagyok jómódú, ha ez számít.

2020. júl. 28. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább ne Volvot vagy Mercedest vegyél. Öreg prémiumokra sokat kell költeni.
2020. júl. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát egy párszázezer körüli árban lévő autóra gondoltam. De költeni rá nem akarok utána
2020. júl. 29. 00:09
 3/13 A kérdező kommentje:
A 190D-ről azt olvastam, hogy elég elnyűhetetlen, nincs vele sok gond
2020. júl. 29. 00:13
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem is feltétlen a motor miatt, sok másra kellhet költeni. Párszázezres árban minden autón van mit csinálni.
2020. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem jómódú de azért régi Merci kell. :D Bírom az ilyeneket, mikor pár százezres kategóriában rengeteg Opel, Suzuki, Toyota, Ford, stb van, amiket tényleg kb csak tankolni kell, de azért kell a 30 éves roncs.
2020. júl. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Meg jelenleg is egy 4 éves iPhone SE-t használok :D


És a Volvo 850? Az valamivel újabb.

2020. júl. 29. 00:32
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Én is azt mondom, mint az első, többe fáj egy régi felső kategóriás fenntartása, mintha átlagos típusú régebbit vagy akár újabbat vennél.

A Merci kényelmesebb, a Volvo igénytelenebb. Kollégáim között akad öreg merci és volvo tulajdonos is. Panaszt mindkettőtől hallok, de dicséretet kevésbé.

Volvo-val nekem rossz a tapasztalatom. 2013-as 1,6-os V50-es céges volt nekünk, de hamar megszabadultunk tőle. Kényelmes volt, szép volt, de nagyon gyenge. A legkisebb emelkedő is kifogott rajta. Nem szerettem a kormányozhatóságát sem, ennél még a régi Citroën Picasso 1,6 másodautónk is fordulékonyabb volt, de erősebb is.

2020. júl. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezek azok az autók amiket nem racionalitásból veszel, ergo neked kell elsönteni, hogy melyiket vennéd szívesen illetve melyikre költenél szívesen.


Én 850 T5-öt vennék esetleg 2.5 TDI-t

2020. júl. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 D. Brasco ***** válasza:
68%

"A 190D-ről azt olvastam, hogy elég elnyűhetetlen, nincs vele sok gond"


Itt szó nincs erről.....csak mint ahogy W124-es mercinel ugy a babybenz-nél is kialakult ez az elpusztithatatlanság duma,ami mára csak egy ilyen ködbe burkolózó mítosz.

De amugy tenyleg nem is ertem ha penzed sincs akkor minek ilyen 30eves premium szeméttel akarsz inditani első autonak?

2020. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Engedd el ezeket a “prémijuuum ótóókat”. Drágább hozzá egy-két komolyabb alkatrész, mint a vételára. Ha nem akarsz költeni rá, akkor meg teljesen felejtsd el! Ezekre állandóan kelleni fog, mert ezek prémijuuumok, meg státusz, meg minőség bla bla.

Ahogy hozzáállsz a dolgokhoz, inkább egy F Astra, E11 Corolla, Swift való neked, és ez nem oltás.

2020. júl. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!