Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tartanak a lakótelepeken...

Miért tartanak a lakótelepeken a legtöbben nagy autókat?

Figyelt kérdés
Több a nagy kombi /SUV mint a kicsi, pedig a kisebbel könnyebb helyet találni és parkolni, így is kevés a hely, illetve a legtöbbször egy autóban egy ember ül, nem családok kirándulni. Fővárosban dugoban állni ugyanúgy lehetne kis autóval is.

2020. júl. 29. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert jobb lakhatásra nem telik, de valamivel mutatni kell a szomszédok, kollégák előtt, hogy "én is vagyok valaki".
2020. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért egy suv nem nagyobb mint egy kombi, csak magasabb de több helyet nem foglal.
2020. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
A SUV-ok nem olyan nagyok ahogy előttem is írták, például egy Vitara vagy Quashqai eltörpül egy X5-ös vagy GLS-merci mellett.
2020. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

+ nem mindenki vágyik kertes házra


Inkább olyan szempontból érdekes a kérdés, hogy a tulaj nem félti-e, hogy egésznap az utcára kitéve, szabad ég alatt áll a többmilliós autó (nem pedig garázsban, vagy minimum kertben)

2020. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Attól hogy lakótelepen laksz, nem lehet jó autód? Nem járhatsz hosszú utakra? Egy arravaló kertes ház 30 40 millio ft is lehet, míg egy jó X5 BMW 5 millából is megvan. Ehhez hozzájön, hogy nincs is szükség mindenkinek kertes házra: közelebb van a munkahely a városban, könnyebb fenntartani, stb.
2020. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért, csak a lakótelepeken nehéz pakolóhelyet találni? Mert szerintem ez a belvárosra is igaz. Tudtommal nincs olyan szabály, hogy aki városban lakik, annak csak kis autója lehet, a falusiaknak meg csak nagy. Az sem igaz, hogy a falvakban minden autóban 5-en ülnek.

Mellesleg egy budapesti lakótelepi panel simán a többszörösét érheti, mint egy isten háta mögötti kis faluban egy palota. Akkor ez esetben kinek "van joga" "szomszédmutogatós" nagy autót venni...? Hol van az előírva, hogy aki lakótelepen lakik, az kizárt, hogy valaha is elhagyja a település névtábláját és nem mehet rendszeresen hosszabb utakra?


Valaki említette a Vitarát. Az abszolút nem nagy autó Kisebb mint egy 5 ajtós Astra. Csak magas, ezért becsapós a kinézete.

2020. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ám azt gondolni, hogy mindenki, akinek új x5-öse, mercedes gle,glc-je van milliomos.

Ahol én élek ,naponta parkolnak ilyen autók, leasingeltetik őket, több ok miatt is, és panelban élnek, méghozzá nem is luxuspanelban

2020. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kissé lepukkant lakótelepi panelban lakom, vehettünk volna felújított agglomerációban lévő házat is, de ez praktikusabb, inkább emellett döntöttünk. A parkolás katasztrófa, kis Suzukim van azzal kB. Mindig találok helyet, de kB 2 hétig nálam volt egy nagyobb kombi kocsi, amíg műszakiztattam és javittattam pár dolgot, azzal jó sokat keringtem, mire éjszakás műszakból hajnalban haza érve le tudtam vele parkolni. Hiába mondják a szüleim, hogy 2 gyerekem van vegyek egy másik autót, mert ebben nem férünk el (szerintem igen), nagyon nem praktikus a nagyobb kocsi az ilyen helyeken

Az erkélyről is sokszor látom, hogy szenvednek ezekkel, meg a kiállásoknál is, rá állnak egymásra aztán nem tudnak kiállni, van, hogy arra kelek, hogy valaki nyomja nyomja a dudát mert a mögötte lévő rá állt és nem tud ki állni. Drága autó sem praktikus, amióta itt lakunk lett egy repedt bal tükröm, egy horpadt bal első ajtóm, egy karcos hátsó lökösöm, de ezek olyan dolgok, amiket egy vállrándítással el lehet intézni, haverom pl meg kB havonta siránkozik, hogy épp hol húzták meg a vectráját

.. Nyaralni /külföldre is sokat mentünk már a suzukival, sosem hátrány, hogy kicsi, inkább előny.

2020. júl. 29. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen hátrány az ütközés lehet.


Pl. volt egy videó egy volvo cx90-essel ami egy kamionnal csapódott és az ember kiszállt kisebb sérülésekkel (mindkettő kb. 60-al ment ,frontálisan)


más meg kicsi kocsival ennyinél darabokban heverne.

2020. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Max. a mezítlábas 4*4-es megoldásaik miatt hasznosak, azaz úttartás, pocsolya, havas úton való közlekedés miatt. Na meg tényleg mutassák: én menő tsávó vagyok evvel.
2020. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!