Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethetnek-e ezért?

Megbüntethetnek-e ezért?

Figyelt kérdés

Tegnap félreálltam az autómmal a külvárosban egy játszótért mellett, felraktam 2 kerekem a fűre. Bent ültem az autóban, erre befordultak az utcába a közterületesek meg is lepődtem sose láttam közterest kertvárosban.

Megálltak mögöttem kiszálltak, lefotózta a kocsim hátulról. Ezután kiszálltam kérdeztem mi gond, mondták hogy szabálytalanul parkolok. Elnézést kértem visszaültem az autóba és elhajtottam. A kérdésem az lenne hogy így jöhet-e postán csekk vagy helyszínen meg kellett volna büntetniük mikuláscsomaggal? Remélem érthetően írtam le, az oltogatást elkerülve igen tisztában vagyok vele hogy hibás vagyok.



2020. júl. 29. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2020. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semmilyen papírt nem adtak, és amikor elnézést kértem mondták, hogy semmi gond. Azonban elgondolkoztatott, hogy a fénykép náluk van. Nem tudom mi a jogszabály ezzel kapcsolatban.
2020. júl. 29. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy meg fognak vágni. Valószínűleg nem azért fotóztak le, mert nem láttak még olyan autót. Néhány nap múlva kapsz majd egy levelet, amiben jobb esetben egy csekk, rosszabb esetben egy zöld papír lesz, amit még postán sem tudsz befizetni, hanem el kell menni az illetékes önkormányzathoz befizetni a büntetést...
2020. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem kell elnézést kérni.... neki ez a munkájának a része, valószínű hogy egyébként pont lexarja hol állsz.
2020. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön a bünti, fellebbezd meg. Müszaki okból megálhatsz a tilosban is. Neked pont ott forrt fel a hütövized, próbáltad a mókusoknak elmagyarázni de meg sem hallgattak.
2020. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony büntetés lesz.
2020. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenhol azt olvasom, hogy a helyszíni bírság 50 rugó stb stb, de akkor miért nem büntettek meg helyben? ezért nem tudom eldönteni mi lesz. Semmit nem találok a menetéről
2020. júl. 30. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz semmi bünti!
2020. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!