Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra 1.8 vs 2.2 különbségek?

Astra 1.8 vs 2.2 különbségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1.8 Astrám van, 125 lovas, 2003-as


Aki ismeri mindekettőt, mennyivel erősebb a 2.2-es?

Csendesebb-e?

Az 1.8-as a legdiszkrétebb ,csendesebb motor, olyan mintha hybrid lenne.


2020. júl. 30. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Huh, nem ültél te még modern, hibrid, benzines autóban, ha a 17 éves Astra nagyon csendes számodra.

A 2.2 nem egy jó konstrukció, vannak vele gondok, ami miatt szopóroller lehet. Ne cseréld le rá az 1.8at, az egy jó motor.

2020. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát... csendes, persze, mondjuk egy Ladához vagy egy 20+ éves közepes árú autóhoz képest. Viszont nem ültél még valóban tényleg modern benzinesben, ha ez a legcsendesebb motor neked. 2015-ös, 1,4 literes Kia Cee'd a céges kocsim, amíg nem pörgeted 3000 fölé, konkrétan nem hallod. Ahogy a gördülési zajt, és a szélzajt is csak 140-150 körül kezded el hallani, addig suttoghatsz az autóban a hátul ülőhöz. És ez csak egy fapados Kia.


A kérdésedre válaszul: a 2,2-es motorral már egész szépet húz, míg az 1,8-as a tipikus "mindenre éppen elég" motor. Ennek ellenére lecserélni egy autót, amit már ismersz, tudod mik a hibái, tudod hogy tartottad karban, egy másikra amiről nem tudsz semmit / kevesebbet, csak 20 lóerő miatt nem éri meg.

2020. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kepzeljezek el hogy egy 2018as Honda HRV 1.5 turbos benzineshez kepest 4x csendesebb es selymesebb a hangja.


1.2es Corsanal is

2020. júl. 30. 13:23
 4/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen kicsi turbós motorhoz képest csendesebb lesz a hangja, mert viszonylag nagy lökettérfogatú szívó.


Ettől függetlenül nem, továbbra sem a legcsendesebb motor, mert csendesebb két közel sem csendes autónál.


Akkor az én 1997-es BMW E36-om a sorhatos 2,8-as szívó benzinmotorjával is a világ legcsendesebb autója, mert bizony csendesebb a régi 120-as Skodámnál meg a haverom 2101-es Ladájánál is. :D


Mindegy, engedjük el, nem szeretem amikor egy költséghatékony fillérb*szó szükségautót istenítenek, már megválaszoltam a második válaszban amit kérdeztél, hozzáteszem, hogy nem csendesebb a 2,2-es. Ültem már mindkettőben.

2020. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Picivel csendesebb🙆‍♀️
2020. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

a költséghatékony fillérbszó szükségautó az a swift.


az 1.8 astra igenis a kora egyik legfinomabban járó, legcsendesebb autó.


Bizonyítsátok az ellenkezőjét.

2020. júl. 30. 14:07
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
0%

És most mégis miert gondolod,hogy ezek után neki fog itt állni,barki is bizonygatni neked valamit....főleg miután te láthatóan eldöntötted,hogy az 1.8-as astra a legcsöndesebb és kész.És hogy miért?Mert csak.....vagy maximum azert mert te azt mondod,mindenki más meg hülye.

Már csak azt nem tudom minek jöttél akkor ide kerdezni.

2020. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Téma zárható, mindenki hülye, aki 2003ban Astra helyett bármilyen "prémium" autót vett. Vajon 2037ben is lesz valaki aki azt fogja állítani, hogy 2020ban a K Astra volt az autógyártás csúcsa, csak mert nem volt pénze újabb/jobb autóra?
2020. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem volt az autógyártás csúcsa, te képződmény, csak azt mondtam, hogy a kategóriájában árilag az egyik legcsendesebb motor.

Mondom úgy, hogy több ,mint 50 autót próbáltam ki életemben.

2020. júl. 30. 15:58
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdező egy egoista, beképzelt barom, aki csak azért tette fel a kérdést, hogy hátha valaki elkezdi itt felszopkodni ezt a teljesen átlagos közlekedési eszközt. A továbbiakban ne is válaszoljatok neki, nektek semmiképp nincs igazatok semmiben, a kérdező mindent tud veletek ellentétben!
2020. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!