Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a vezetés. Mit tegyek?

Nem megy a vezetés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves lány vagyok. Pár hónapja kezdtem el a forgalmi vezetést és túl vagyok a kötelező óraszámon, vettem is már pár plussz órát. Mégis azt érzem, hogy soha nem fogok tudni levizsgázni. Az oktatóm átlagos, nem a legtürelmesebb de nem is üvöltözik velem, magyarázni is szokott. Néha ingerültebben válaszol ha kérdezek valamit,de nem vészes. Mégis ha vezetnem kell, már órákkal előtte tiszta ideg vagyok. Nem igazán tudom megfogalmazni mitől félek, de ez eléggé visszavesz a vezetésből. Talán az a legnagyobb gond, hogy elkönyveltem az elején, én béna vagyok és ez nekem nem fog menni. De csinálok is bénaságokat is irtó nagy figyelmetlenségeket. Az oktatóm is mondta, hogy már nem itt kellene tartanom. Esetleg valaki aki hasonló cipőben jár/járt tudna segíteni? Vannak reménytelen esetek? És ha igen azt onnan lehet tudni? :D

2020. júl. 30. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Természetesen vannak tehetségesebb, és kevésbé tehetséges sofőrök, van olyan, aki szinte egyből érzi az autó kezelését, és van, aki nehezebben.


Az viszont semmiképpen nem segít, ha te már ahogy beszállsz az autóba, azon feszengsz, hogy "jaj de béna vagyok, úgysem fog menni". Nézz körül. Mennyi idiótának van jogosítványa? Borzalmasan soknak, és garantálom, hogy nagyon sokan egyáltalán nem tudnak nálad jobban vezetni, mégis ott a jogsi a zsebükben.


Nyilván látatlanban nem tudom megmondani, mekkora a baj.

Annyit tudok mondani, hogy a 28 éves nő főnökömnek is nagyon nehéz volt a vizsga, nemrég tette le, borzalmas oktatói is voltak, és elég tehetségtelen. Már megsajnáltam, és néha én vittem el kicsit gyakorolni az oktatás alatt félreeső parkolókba, hát...

Annyit mondok, hogy amikor azt mondtam, hogy most akkor 90 fokban álljunk be hátra jobbra a parkolóba, nem tudta, merre kellene forgatni a kormányt, hogy tolatva jobbra menjen az autó. Ez pontosan az, ami megkülönböztet egy tehetséges sofőrt egy tehetségtelentől.


Viszont már neki is van jogsija, kicsit sikerült meghoznom az önbizalmát azzal, hogy én is elvittem vezetni, megtanítottam rendesen parkolni, még bizonyos forgalmi szitukat is megpróbáltunk szimulálni, aztán szereztünk neki egy jobb oktatót, aki végül átvitte. Kicsit az önbizalma is megnőtt, lassan vezet, de ez így van rendjén, egyáltalán nem mondanám pár hónap rutinszerzés után borzalmas sofőrnek. Nem is nagyon jó, de nem is nagyon rossz.


Neked is menni fog, csak ne így állj hozzá. Ne kapkodj, inkább legyél lassú, mint átgondolatlan, és az autó kezelése legyen magától értetődő.

Ha van barátod/férjed akinek van kocsija, vagy anyud-apud kérd meg, hogy vigyen el kicsit gyakorolni valahova, főleg ha manuális váltós az autótok. Legalább azt érd el, ha még nem sikerült, hogy az autó kezelése, a váltás, kuplungozás, fékezés, indulás mind gondolkodás nélkül menjen. Utána jobban tudsz figyelni a forgalmi szituációkra. :)

2020. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Türelem,gyakorlás.
2020. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy érzem, hogy talán a hozzáállásommal van a baj, még ha nem is direkt csinálom nyilván. :) Amúgy alapvetően az autót jól kezelem (persze nem hibátlanul), csak ha a vezetés közben elrontok valamit akkor már teljesen "begurulok" és hibát-hibára halmozok. Párszor volt, hogy annyira néztem, kanyarodhatok-e hogy a gyalogost éppen alig vettem észre, oktató fékezett. Ilyenkor eléggé csalódok magamban, mert ezek elég komoly hibák
2020. júl. 30. 14:11
 4/19 anonim ***** válasza:
6%

Én nem értem mire fel eza nagy idegeskedés.

AMikor én tanultam meg vizsgáztam és olyan örömmel mentem és akartam mint egy gyerek amikor beengedik a játszó házba.

Sose voltam ideges , inkább nyugodt voltam hogy na nem sokára autót vezethetek. Ez engem feldobott inkább.

Pedig nem mondhatom hogy egy finom úri ember volt az oktatóm, úgy lehülyézett ha valamit hibázott az ember hogy csak füstölt.

De nem keseredtem el , röhögtünk rajta csak.

Amikor teherautóval vezettünk, ketten mentünk és váltva gyakoroltunk.

Amikor vége lett az órának, egymáson röhögtünk annyira hogy el is estem .

Ma meg minden gyerek depressziós, mert megkell tanulni valamit.

2020. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#4

Nem mindenkinek olyan nagy vágya az autóvezetés. Vannak, akiket egyáltalán nem érdekel. Mi ebben annyira furcsa? Nyilván én is le akartam tudni minél hamarabb, mert autókon nőttem fel, azóta van is mindig valami öreg hobbi sportkocsim amit bütykölök és hajtok. Nem mindenkit érdekel ez a téma, nekik a jogsi egy kötelező rossz, nem egy kötelező jó dolog.


#3:


Amikor hibázol, akkor próbáld meggátolni magadban az idegeskedést. Ez már kezd átcsapni pszichológiába, de végülis pontosan erről van szó: tudd le magadban. Igen, most hibáztál egyet, de nincs vége, a többi még lehet hibátlan. Hibázni még gyakorlott sofőrök is szoktak. Én is, pedig nem most kezdtem. Ne idegesítsd fel rajta magad. Tudom, könnyebb mondani, mint csinálni, de én is emlékszem még az oktatásra, nekem is igyekeznem kellett egy-egy hiba után nem elkezdeni kapkodni, de csak sikerült.


Menni fog, állj hozzá így, gondolj arra, hogy milyen jó lesz ha meglesz a kis rózsaszín kártya. :)


(#1 vagyok)

2020. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon együttérzek veled. Pont így vagyok én is, ideges vagyok előtte, és ha valamit elrontok, annyira bestresszelek, hogy onnantól kezdve jönnek sorban a hülye hibák. 27. órámat vezettem le ma, de közel sem vagyok azon a szinten, hogy egyáltalán a közeljövőben vizsgára gondolhassak. Vannak akiknek ilyenkorra már jól megy, én nem az vagyok. Az oktatómmal nincs gond, de lehet átkozza a napot, mikor elvállalt.:) Azzal próbálom magam biztatni, hogy gyakorolni kell, aztán ha nagyon szrul megy még mit tudom én 50 óra után is, akkor majd elgondolkozom, hogyan tovább. Nekem is inkább kényszer a jogsi, sokszor jó lenne ha lenne, de nem a szívem minden vágya vezetni.
2020. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vágya az autó vezetés akkor mit görcsöl rajta meg sír itt?

Kösz a lepontozást, az is olyan gyökér biztos.

2020. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Akkor most elmondom a történetemet!

32 éves nő vagyok. Teljesen 0-ról kezdtem.

Az elején lassan haladtunk. Heti 2-3×50 percet mentem. Kb. a 25. óránál váltottunk gyorsabb tempóra. Heti 4-5×50 perc. A fejlődésem látványos volt ezután. Most pár nappal a vizsga előtt a vezetéseimen látszik a tudat alatti izgalom. Ma nem úgy vezettem ahogy szoktam.

Azért kezdtem el a jogsit, hogy a nyugdíjas szüleimet segítsem.

Én naív azt gondoltam apa majd segít a jogsi után.

Sajnos apukámnál hasnyálmirigy rákot diagnoztizáltak. Ma derült ki. Így még jobban szükség van a jogsira, mert nem vezethet már, anyukám meg nemtud.

Eleve úgy indultam hogy nekem a 60 óra a minimum.

Kb a 95. lesz a keddi vizsga. Nem tudok mit csinálni, minden óra kellett úgyérzem. Az oktatóm remek ember. Nem húz le.

Így legalább némi rutinom lesz, mert sajnos egyedül kell kezdettől fogva vezetnem apukám kocsiját.

Ez van.

Ne add fel.

2020. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki segítő jellegű választ adott. Szerintem attól még, hogy praktikus okból akarok megtanulni vezetni(nagyon messze van a munkahelyem, két buszra kell szállnom),nem pedig azért mert mindig is ezt akartam/kiskoromban is játékmotorral suhantam az aszfalton minden percben :D, attól még nem vagyok kevesebb. Illetve félvállról sem szeretném venni hiszen ha majd egyedül vezetek, engem terhel a felelősség ha balesetet okozok. Ez nem játék!

Kedves 6.-os és 8.-as válaszolók nagyon drukkolok nektek! És 8.-as mindent bele majd a vizsgán. :)

2020. júl. 30. 17:56
 10/19 anonim ***** válasza:

8-as vagyok! Persze, nem vagy kevesebb semmivel.

Nem lesz beleírva a jogsiba, hogy hány órát vettél.

Nyugi!

A drukkolást köszönöm.

Muszáj sikerülnie. Volt egy vágyam az elején, mikor elkezdtem vezetni, méghozzá az, hogy én tanulóautót vezetve szembe menjek apukámmal egy kereszteződésben például.

Ez már sajna valószínüleg nem teljesül, azért remélem legalább láthatja még, hogy hogy vezetek. 😏

2020. júl. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!