Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton fehér füst gázadás...

Alapjáraton fehér füst gázadáskor fekete füst mi lehet a baj? dizel autó

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves gép? Ha ilyen 20 éves cigánydízel, akkor ott a hengerfej-tömítés is elég ramaty állapotban lehet már.
2020. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

A fehér füst, vizet jelent az égéstérben. Leginkább hengerfej/tömítés probléma. A fekete viszont azt jelenti, hogy több üzemanyagot kap mint amit el tud égetni, vagy kevés levegőt.

Valószínűleg több sebből is vérzik a dolog, nem egyetlen hiba van.

2020. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

A fotelszerelők, amikor választ adnak....


Porlasztóhibád van, vagy gyenge sűrítési végnyomás: tökéletlen égés az fehér füst, porlasztott, elégetett gázolaj fekete.

2020. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz. Én is erre gondoltam, csak nem nagyon akarják a környéken vállalni a szerelők, mert dízel. Így kiváncsi voltam, hátha meg tudok valami okosságot. Köszönöm.🙏
2020. júl. 31. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Harmadikként meg is jött az igazi fotelszerelő.

Nem tudja (ahogy mi sem), hogy milyen autó, milyen motorral szerelve, hány km. van benne, csak azt, hogy diesel.

De neki már ennyi elég ahhoz, hogy egy vitathatatlan diagnosztikát állítson fel látatlanban.

"porlasztott, elégetett gázolaj fekete."

Tehát minden dieselnek feketén kell füstölni, hiszen az azt jelenti, hogy elégette a gázolajat.

De kedves kérdező, te nyugodtan istenítsd a hármast.

Nem azért nem vállalják az autódat mert diesel, hanem azért, mert mint írtam is, több sebből vérzik a dolog. És valószínűleg egy olyan leharcolt motorról beszélünk, amivel nem szívesen foglalkoznak, mert baromi sok idő és pénz rámegy, és akkor sem biztos hogy hibátlan lesz.

Tippelhetek? Csak nem egy béjemvéről van szó?

2020. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, Kia Cee'd sw crdi 1.6 (2008)
2020. aug. 1. 18:43
 7/12 A kérdező kommentje:
Pedig megmondták, nem szeretnének belemerülni. 2 szerelő is mondta. Hogy keressek adagolóst. Nem lehetnek valami jó szerelők, ha félnek a dízeltől pedig mesternek titulálják nagukat.
2020. aug. 1. 18:46
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha adagolóst ajánlottak, az más téma.

Ez esetben elnézést kérek az előző kommentért (csak tőled, a hármastól nem, vele szemben továbbra is fenntartom a véleményem) de eddig ezt nem írtad.

Az adagoló beállítása, javítása, és az elemcserék egy külön ágazata az autószerelésnek.

Spéci műszerek, áramlásmérők, kiszerelt állapotban tesztelés és beállítás... kellenek hozzá.

Ezek, a szakszerviz kivételével nem találhatóak meg egy autószerelőnél, és erre szakosodni kell.

Egyet kell értenem a két szerelővel, és ők még nyugodtan lehetnek mesterek, és valszeg értik a dolgukat is, de az adagoló az sajna egy másik kategóriába tartozik.

2020. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, én kérek elnézést.
2020. aug. 1. 20:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Maga egyébként autószerelő?
2020. aug. 1. 20:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!