Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltilhatnak e az A2 ketegóriát...

Eltilhatnak e az A2 ketegóriától a következő esetben?

Figyelt kérdés
több éve van már B jogsim már nem számít kezdő jogsinak, egymásnak ellent mondó dolgokat találok azzal kapcsolatban hogy mire lehet számítani ha úgy ülnék motorra hogy csak B jogsim van, van aki 100 e ft bírság és 3 év eltiltással fenyegetőzik van aki szerint 35000 ft helyszíni bírság plusz néhány hibapont forog kockán ha beismerem a tettem. Mi a valóság mert mértékben ezek eléggé eltérő dolgok eddig, alapul nyilvány azt kell venni, hogy baleset illetve szabálytalankodás nem történt?

2020. aug. 2. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Alapul "nyilvány " olyat vezess amilyen kategóriád van.
2020. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 L.. István ***** válasza:
93%

45-90E Ft.

[link]

2020. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg 35 ezer forint első megfogás esetén. Ez a helyszíni bírság alja. Akkor lenne 45-90,ha nem lenne semmilyen jogsid. Mivel van AM-ed, ezért "csak" nem megfelelő kategória, ami nem ugyanaz, mint amit a #2 számú válaszoló linkelt. Ugyanakkor másodjára könnyen lehet 90 ezer és eltiltás. Illetve most ne menjünk bele abba, hogy mi van akkor, ha bármilyen baleset részese vagy, mivel írtad, hogy ez most nem kérdés :) De akkor sokszorosan megütheted a bokád, akár nyakig eladósodhatsz, ha valami prémium autó a másik fél. Nekem A2-esem volt, és kb 2 perc alatt végigfutott az agyamon, hogy megéri-e vagy sem, végül arra jutottam, hogy számomra abszolút nem éri meg a kockázatot. Megvártam a 2 év leteltét majd megcsináltam a korlátlan motoros jogsit és utána vettem 35 kW-nál nagyobbat. Amúgy miután AM-ed van csak, tök mindegy, hogy 35 kW-os motort használsz vagy 100 kW-osat, ugyanaz a büntetés.
2020. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mármint másodjára könnyen lehet 70 ezer és eltiltás. Elírtam, bocsánat.
2020. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi nagyon korrekt válasz volt! két hét múlva megyek forgalmira és nagyon viszket már a fenekem mivel persze motor már ott a garázsban, előző moci meg már nincsen meg, na sebaj latolgatom még a dolgot, köszi még egyszer!
2020. aug. 2. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, ismerem az érzést :) Amikor az első motorom (125 cc) vettem, még nem volt kezemben a jogsim, egyik ismerősöm hozta nekem haza. Második motorom (659 cc) volt 35 kW, azt én hoztam haza. Utána megcsináltam az A-t, de még azelőtt megvettem az új motorom (900 cc), mielőtt eladtam volna a régit, illetve mielőtt meglett vola az A. Azt sem én hoztam haza, hanem a bátyám. 1-2 hónapig csak nézegettem a garázsban, úgyhogy tudom, milyen érzés. Mégis azt mondom, hogy szerintem picit még legyél türelmes, mert olyan könnyen belefuthatsz Murphy törvényeibe, utólag már könnyű lesz azt mondani, hogy "basszus nem érte meg".
2020. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen az lenne az ésszerű
2020. aug. 2. 21:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy közhely de ilyenkor ne attól félj, hogy ha kiszed a rendőr, hanem ha egy baleset részese leszel. Akár vétlen félként is, ami más hülyesége miatt is megtörténhet.

Szinte biztos, a lebukás és utána már para van.

Például a biztosító esélyesen egy fillért nem fog fizetni.

Személyi sérülésnél súlyosbító körülmény.

2020. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!