Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Fehér út 9-11 környéke (Örs...

A Fehér út 9-11 környéke (Örs vezér tere és az Éles sarok között) mennyire problémás használtautó vétel szempontjából?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a neten vannak nem túl jó visszajelzések az ottani kereskedésekről, viszont rengeteg autóból lehet válogatni.


Ha szerelővel átnézetem a kocsit vásárlás előtt, akkor mennyire kockázatos ott vásárolni? A szavatosság érvényesítése lehet problémás, ha kijön valami hiba?



2020. aug. 3. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismerős próbált ott többször autót venni, 0 sikerrel.

Porrá rohadt kocsikat hirdetnek makulátlanként. Én nem mennénk, de nyilván lehetnek csodák, odamész és a szuperkocsit kifogod.

2020. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is voltam ott párszor kocsit nézni, mindegyik problémás volt. (Különböző kereskedőknél). Volt ami csak túl volt árazva, volt amiről egyértelműen hazudtak. De szerintem semmivel sem rosszabbak, mint a többi kereskedő átlagban
2020. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem most hanem 15éve vettem ott a kocsimat. Még megvan. F Astra. Kerek 1 guriga volt akkor és a 15 év alatt költöttem rá még kicsivel többet mint 1G. Ebben az összes szervíz (olajak, szűrők, apró javítások az évek során, 3 garnitúra gumi, 1 teljes motorcsere 2010ben (80ból megállt papírozva!) , + tavaly ennek a motornak és a futóműnek a teljeskörű felújítása(Full szétszedés és MINDEN csere, tömb köszörűlve stb 480.000).
2020. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy vannak nem jó kocsik, az személyesen úgyis kiderül, ha mást mondtak, inkább az a kérdés, hogy ha rejtett probléma van a kocsival, akkor mennyire készségesek vásárlás után.


A kockázat inkább ez, hogy akkor a szavatosságot mennyire lehet érvényesíteni.

2020. aug. 3. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy sose legyen akkora probléma az autóddal,

hogy "a szavatosságot" kelljen érvényesíteni.


Mindig a vevőnek kell bizonyítani, hogy már a vásárlás időpontjában is fennállt a rejtett hiba.


R é s z kártérítésért, a javítás egy részének átvállalásáért

nagyon ritkán éri meg pereskedni.

Kb. 150 ezer Ft fölötti hiba esetén

a legjobb hírű kereskedő sem fog jogi képviselet/ráhatás nélkül fizetni.

2020. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor kell a vevőnek bizonyítani, ha magánszemélytől veszed.


Ha kereskedőtől, akkor a törvény szerint a kereskedő köteles bizonyítani, hogy nem állt fenn a rejtett hiba a vásárlásnál.

2020. aug. 3. 20:25
 7/10 A kérdező kommentje:

"Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a bizonyítási teher – hat hónapig – megfordul: a vélelem a hibás teljesítés mellett szól. Ha ugyanis a hiba a teljesítést követő hat hónapon belül felismerhetővé válik, akkor nem a jogosult fogyasztó vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba oka a teljesítés időpontjában már a gépjárműben megvolt, hanem – a vélelemmel szemben – a kereskedő vállalkozásnak kell bebizonyítania, hogy a hiba oka a teljesítés időpontja után keletkezett."


[link]

2020. aug. 3. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerinted Kérdező mi minősül rejtett hibának?


pl.: 8 éves autó 160 ezer km-el

vásárlása után 3 hónappal (+ 5ezer km)

kormány szervó vagy akár turbófeltöltő hibás lesz


ez vajon rejtett hiba avagy az i s m e r t használati adatokból

következtethető?

2020. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ami a jármű életkorából következhet, kopás, stb. az nem rejtett hiba, viszont a törés eltitkolása vagy a visszatekert kilométeróra igen:


"Ha a vételt követően kiderül, hogy a vásárlót az eladó fél megtévesztette, hiszen a szerződés megkötésekor lényeges körülményt tekintve (pl. óraállás vagy törésmentesség) tévedésben volt, a vásárló megtámadhatja a megkötött szerződést. Tehát kérheti az eredeti állapot helyreállítását. Ekkor az eladónak visszajár a jármű, a vevőnek pedig a vételár. "


[link]

2020. aug. 6. 06:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ott vettem a Mitsubishimet 3 éve, és nagyon jó állapotban van azóta is, nem volt megpörgetve az órája, az a kereskedő becsületes volt. Azért láttam pörgetett órás autókat is. Az autók általános állapota nem volt lehangoló, de azért vannak ott sunyi kereskedők is.
2020. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!