Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját autóm volánjának átadásá...

Saját autóm volánjának átadására kényszeríthet valaki, aki nem hatósági személy?

Figyelt kérdés

Most nem úgy értem, hogy bűmcselekmény történt vagy hatósági személy avatkozik közbe.

Hanem a vezető nagyon felidegesíti magát és valaki az utasok közül akarja átvenni, de ő nem hajlandó erre.



2020. aug. 3. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem kényszeríthet. Megállok és kirakom az autómból.

Az autórablásnak is minősülhet, hiszen ha kényszerít, hogy átadjam a kocsimat (ha benne ülök, ha nem), akkor rablást követ el.

Ha benne ülök, akkor ráadásul emberrablást is, hiszen akaratom ellenére

oda visz, ahova ő akarja.

2020. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
A halálos kimenetelű baleset jobb?
2020. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthet rá, de ha én az utas vagyok arra bizony rákényszerítelek, hogy megállj, és nem engedlek tovább vezetni, ha úgy látom, hogy életveszélyes vagy.
2020. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki nem tulajdonosa az autónak az egyvalamit dönthet el: hogy utazik-e az autóval vagy sem (utasként). De, hogy ki vezessen, azt nem.
2020. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Újra megkérdem: a halálos szerencsétlenség jobb?

Sok ilyen eset végződik tragédiával.

Egyébként a kérdés nem gyakorlatias, mert ha a vezető elveszíti a fejét, akkor a szép szó nem fog rá hatni. Egy szűk térben meg mit lehet csinálni, ha magától nem áll meg? Nem sokat.

Anyósülésből nyomni a féket? Berántani a kéziféket? Kirántani a slusszkulcsot (kormányzár?!)

Nem nagyon tudok semmit, ami a gyakorlatban keresztül vihető.

2020. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hogy kényszeríted megállásra? Fék csak a tanulóautón van máshol, kézifék behúzása életveszélyes, kulcsot menet közbe nem lehet kihúzni én úgy tudom. Az én autómét nem lehet.
2020. aug. 4. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
A kulcsot ki tudod venni, de az veszélyesebb mint ha berántod a kéziféket. :)
2020. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most már kezdem érteni, hogy miért nem akartak vezetni engedni.
2020. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!