Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennél teherautót hobbi célra?

Vennél teherautót hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nézegetek itt-ott autókat, nem tudok dönteni, egyszer az, hogy 2 ajtós máskor inkább sedan, vagy kombi dízel vagy benzines, esetleg gázos, fáj már a fejem. Átmentem teherautókra és találtam egy Magnumot [link]


és úgy belegondoltam ,hogy a balatoni nyaralóhoz ki tudok vele menni, rokon látogatóba is mehetek vele mert nincs tiltás és úgy lényegében nem is drága, vagy a fenntartása neccesebb?


2-3 millió körül néztem volna autót, de most ez így felkeltette az érdeklődésem.


Mielőtt valaki azt gondolná trollkodok, nem ez egy ilyen kérdés gondolom 80%, hogy nem lesz belőle semmi 20% peddig azt, hogy komolyan gondolom, de mik az érvek azellen, hogy az az 20% is eltűnjön ? Jogsim van rá, tacho kártyám is van. Kell egyáltalán tachográf akkor ha hobbi célra használom? Tehát a gki-n tanultakat be kell tartani, mondjuk nem is emlékszem mik voltak azok, oktatás korongos cuccal zajlott.


Ja és egy érv, hogy nem romlik el, MAN oktató autó volt a C meg az E is és semmi bajuk nem volt ha meg igen akkor 40 ezerből megcsinálták a futóművet mármint munkadíj volt 40 ezer. Nekem a Opelt 30 ezerért csinálták.



2020. aug. 4. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosítás, adók, parkolás?

Nem véletlenül nincs semmi írva róla.

Persze jó ötlet lenne, de mondjuk ki van tiltva sok helyről, parkolni nem lehet vele városi körülmények között. stb stb.


Ha már ilyet akarsz, akkor valami oldtimer teherautó menő lenne, ami nem egy szimpla nyerges. Pl. egy restaurált Merci SK daruskocsi vagy mit tudom én.

2020. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges hobbi célra ilyen.

Sok az adó, a biztositás és a fogyasztás is 3-szor annyi mint egy személyautónak.

Ha már valami hobbi kell akkor egy dobozos kisteher jobb választás, egy 2000-es motorral.

2020. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod, hogy 3,5 t felett útdíjat kell fizetni és nem csak az autópályákra, hanem a nagyobb főutakra is.

Ráadásul nem matrica van, hanem km-enként kell fizetni. De függ az euro besorolástól és a tengelyszámtól is.

Parkolni szinte sehol nem tudsz vele, sok helyre nem mehetsz be vele, a biztosítás meg a többi adminisztrációs költség is jóval több, mint 3,5 t alatt.

2020. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

GKI-n az volt, hogy nincs euro besorolásos útdíj, erre emlékszem.


De oké akkor így ez megbukott. Köszi.

2020. aug. 4. 19:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!