Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kínában hosszított autó minek?

Kínában hosszított autó minek?

Figyelt kérdés

Európában a prémium márkáknak csak a legnagyobb modelljeikből van hosszított változat pl S-osztály, 7-es BMW és A8-as Audi.

De kizárólag Kínában, kapható hosszított 3-as BMW vagy A4-es Audi.

De ott mi szükség ezekre? Mikor a kínaiak alapból alacsonyabbb növésűek mint az európaiak?



2020. aug. 4. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Azzal viszik a kismalacokat az állat vásárba.
2020. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mert itthon is látható, hogy felvágnak a minél nagyobb autókra. a kínai autómárkák is nagy limuzinok. Itthon se látsz kínaiakat Golfban meg Astrában, max ha az valami rohangálós autó. X5, Cayenne, GLE mercik, meg nagy sedanok a kedvenceik. A hosszítottak valóban főleg kínai piacosok, mert ott van rá kereslet, EU-ban nem igazán.

Érdekes hogy sok amúgy panelban lakik emellé.

2020. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"felvágnak a minél nagyobb autókra"

Lehet, bár nagyobb nem lesz csak pár centivel hosszabb, ami szerintem ronda.

2020. aug. 4. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekik nem. Úgy olvastam amúgy hogy a BMW főleg a kínai piac miatt hozza be a batár nagy veséket, mert nekik tetszik...
2020. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kínában másak az igények. Itt, Európában még az Audi A6, BMW 5 vagy Mercedes-Benz E méretű böhömöt is maga szereti vezetni a menedzser úr, ott viszont jobban szeretik, ha az autót a sofőr hajtja, az uraság meg hátul pöffeszkedik. Ehhez az általad említett középkategóriás bódékat meg kell nyújtani, mert ezeket az európai és észak-amerikai piacra tervezték, vagyis elöl igazán kényelmesek, mert a tulajdonos maga vezet. A hátsó sorban is el lehet férni, de nem uraságnak való a helykínálat. A legnagyobb modelleknél már nincs különbség: azt Európában is a sofőr vezeti, a rövidebb padlólemezre épített óriáskupét (BMW 8, Mercedes-Benz CL) terelgeti maga a tulaj ebben az árkategóriában.
2020. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kínai vásárló ezt keresi. Nekik minél hosszabb az autó és minél feltűnőbb, annál kapósabb. A nagy autó státusszimbólum ott.

Ennek köszönhetjük az elvetemült méretű hűtőrácsokat is (lásd: BMW, Lexus, stb.).

2020. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kína egy totál más világ, és mivel elég sokan vannak, így megéri az ottani igényekhez is alkalmazkodni.
2020. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
igény van rá
2020. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem feltétlenül ide tartozik, de amennyire undorítónak tartottam én is a BMW új veséit első látásra kép alapján, annyira kellemes csalódás volt a valóságban. Majdhogynem jól néznek ki, egyáltalán nem olyan otromba, ha élőben látod.
2020. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Szintúgy nekem is. Ez olyan mint kb 20 éve az E46 Compact. Képeken nem valami bizalomgerjesztő de élőben szép volt.
2020. aug. 5. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!