Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha yzf R6 vagy Honda CBR...

Anonimkrd kérdése:

Yamaha yzf R6 vagy Honda CBR első motornak? 17/f

Figyelt kérdés
Haverok motorján megtanultam már menni rendesen

2020. aug. 7. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ne. Több ok miatt se. Egyrészt 17-18 évesen A2 a max, ami 35 kW-ig jó, azzal meg egyik 600-as sportmotor sem vezethető. Másrészt meg azért ne, mert könnyedén összetöröd magad vele. "Haverok motorján megtanultam már menni rendesen". Ez meg egy olyan mondat, ami csak még inkább megerősíti, amit írtam. Én 50 ezer km (amiből kb 20-25 ezer km utassal, 15 különböző országban), 8-9 vezetéstechnikai tréning után sem lennék ilyen magabiztos. Persze kinek mi a "rendesen". Egyenesben tekerni a gázt, persze, nem az a nagy kunszt. Ha egy régebbi, segédelektronika nélküli 600-ast veszel kezdésnek, az első szezonodban elég meredek lesz a tanulási görbe, amit vagy megúszol baleset nélkül, vagy nem. Szerintem felesleges kockázat. Ezek kb max 60 Nm nyomatékot tudnak, max 100-105 lóerővel. Érzékeny a gázkar, érzékeny a fékkar, érzékeny a vezetői hibákra. Kezdőként pedig lesznek vezetői hibáid. Mindenkinek. És itt nagyon nem mindegy, hogy egy engedékeny, könnyű motorral vagy, vagy egy agresszív stílusú, 200+ kilós sportmotorral. Továbbá prefrontális kéreg 25 éves korra éri el a végleges fejlettséget, ez az agyadnak azon része, ami bizonyos helyzetekben mérlegelésért felelős. Magyarul 25 évesnél fiatalabb egyének gyakrabban hoznak elhamarkodottabb döntést, ami párosítva tapasztalatlansággal eszméletlen veszélyes tud lenni. És hiába mobdod, hogy te amúgy hidegvérű vagy, meg megfontolt, ez nem ilyen egyszerű. Második motorom 51 Nm volt (max), segédelektronika nélkül, 200 km-es hazaút során 2-szer dobtam el majdnem, pedig volt már jelentős tapasztalatom kisebb motorral.
2020. aug. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jót ír az 1.

Te még évek múlva is halkan mondhatod el hogy megtanultál motorozni.

2020. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, 1es válaszoló a jogsival kapcsolatban, Ukrajnában élek itt 16tol adnak korlátlan motor jogsit.

És mit gondoltok egy 250es gépről?

De csak olyat szeretnék ami olyan szép mint egy 600as és legyen szép mély hangja, ki akarom élvezni a motorozást.

250esben milyet ajánlotok?

CBR?

2020. aug. 8. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

250-es ideális lehet, sokkal kevésbé érzékeny, de bepillantást enged a sportmotorok világába. Igazából vagy CBR250, vagy Kawasaki ninja 250, ami leginkább szóba jöhet, ha ez az irány érdekel. A hang az a kipufogórendszertől függ. Hallottam már olyan 125-ös Monkeyt, aminek durvább hangja volt, mint az én 900-as motoromnak. Igaz, annak a titanium Akrapovic full kipufogó rendszere drágább volt, mimt a motorom.

1es voltam.

2020. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
183 cm vagyok 66 kiló,ezeket tekintve milyet ajánlanátok figyelembevéve az előbbieket is?
2020. aug. 8. 10:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Hayabusánál alább ne add.
2020. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó lesz 😆
2020. aug. 8. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:

ilyen fiatalon (most már 21-évesen talán nem) annyira kevés a forgalmi tapasztalat, hogy inkább az a baj... Nem nagy cucc motort vezetni, ahogy autót se, mehetsz ezressel is ma már annyi elektronika van bennük hogy anyám is elvezetné, de a forgalmi szituációkat felismeri,számítani rájuk, előre látni... ahhoz gyors inkább a technika :D Mert amit egy átlag 17 éves vezet, robogó vagy valami szutyok 1.2-es 60 lóerős swift vagy hasonló, azzal elég nehéz vadállatnak lenni, szóval több időd van a nyugalmi pozícióban figyelni és tanulni, egy 600-assal qrva unalmas sebesség korlátot betartva menni, szóval tanulni se nagyon lehet rajta...


De tanulságos lehet hogy a világbajnok MotoGP versenyzők abszolút nem vezetnek közúton motort, vagy legalábbis nagyon sok nem (soknak jogosítványa sincs), mert túl veszélyesnek tartják, nem ok nélkül...

nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!