Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valami baja az autónak...

Lehet valami baja az autónak ha fagyálló kerül az olajba?

Figyelt kérdés
Még decemberben a kezembe nyomott a főnököm fél liter fagyállót, hogy töltsem a céges autóba. Mint utólag kiderült, ezt a motorolajhoz öntöttem. Ez most derült mikor kicserélték az olajat. Azóta kb 11ezer kilómétert mentem az autóval és teljesen normálisan működött. Ezután nagyon ideges lett a főnököm, és azt mondta hogyha a következő olajcseréig történik valami a motorral akkor azt nekem kell kifizessem.

2020. aug. 8. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Így előidézted a motornak az egyik legnagyobb baját, azt amikor keveredik a hűtőfolyadék, a motorolajjal. Ez hengerfej tömítés átégésekor, vagy hengerfej repedéskor jön elő.

De, itt egyik se kellett, megoldottad, hogy keveredjen magától.

Az történik, hogy a motorolaj elveszíti a kenőképességét, kopik minden a motorba ami csak létezik.

De, ha a főnököd ki akarja várni a következő olajcserét, így hogy tudja, fagyálló van benne, megérdemli a sorsát.



Azonnali motorolaj csere, átmosás, és friss olaj, új szűrővel. Ez nem várhat, nem lenne szabad menni így azzal a kocsival 1km-t sem.

2020. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pont most volt az olajcsere, ekkor derült ki. Most új olaj van benne.
2020. aug. 8. 12:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Ja igen, tehát ott vették észre.

Nincs akkor mit csinálni.

Azt figyeljétek, hogy most fogy-e majd a friss olaj. Tehát, eszi-e az újat.

2020. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Olyan volt az olaj, mint az avas disznózsír. Szürkés fehér, és sűrű, kenyérre lehet kenni. Az ilyesmit miért én kell kifizessem? Nem szerelő vagyok, nem az én mulasztásom, és felelősségem. Csak annyit mondott, hogy nyissam fel a motorháztetőt, és lesz egy tartály aminek csavaros kupakja van, oda öntsem. Így is tettem.
2020. aug. 8. 12:34
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert jogsid van és alap dolog tudni, hogy hol van az ablakmosó tartály 🤦‍♀️ Jelenleg konkrétan még Kresz tananyag is.

De ha nem tudod, akkor is te voltál az, aki beletöltötte, tehát de, nagyon is a te felelősséged. Ha nem tudtad, miért nem bírtad megkérdezni? A szerelő szinttől ez meg orbitálisan messze van.

2020. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod a szerződésed és eldöntöd, hogy van-e abban olyan pont, ami alapján rád háríthatja a javítást vagy sem.
2020. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
88%

Teljesen megérdemled, ha az autó 3-4-5 száz ezres motorgenerálját a nyakadba sózzák. Egyrészről mert valószínűleg totűl benned van a leszaromtabletta, ha más értékéről van szó, másfelől vak is lehetsz ha nem vetted észre, hogy a hengerfejbe öntöd.


Az ablakmosót megtalálod?

2020. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

7-es, a kérdés alapján nem, ha egyszer nem oda töltötte...

És ez még egy dolog, mert hibázni nem bűn, ellenben az igen bicskanyitogató, hogy a saját baleksága még neki áll feljebb.

2020. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj hogy eddig bírtad használni az autót, de az biztos hogy jócskán meglett koptatva a motor így az élettartama lecsökkent.

Egyébként nem értem hogy keverhetted össze ezeket. Olajat motor tetejébe öntünk ha nincs odaírva jelzés akkor is bele van vésve a kupakba. Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartályba megy szintén jelezve van. Ahogyan a fékfolyadék is máshova megy, ablakmosó is, szervó folyadék is. ezek mind feltüntetett helyen vannak és bele van vésve a felirat vagy piktogramm a kupakokba. Persze simán elképzelhető hogy utángyártott kupak van rajta amin nincs jelzés de a tartályról csak meg lehet ismerni mi hova megy. Ehhez nagyon amatőrnek kell lenni hogy keverjük a dolgokat. Barátnőm is tudja ezeket pedig nem egy műszaki zseni.

2020. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mentségemre szóljon hogy nő vagyok és nem autószerelő. Most akkor a következő fél évben végig aggónom kell, hogy a nyakamba varnak-e egy fél milliós motorcserét??
2020. aug. 8. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!