Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyik rokonom jogsi nélkül...

Az egyik rokonom jogsi nélkül vezetett, elkezdett füstölni a motor. Opel astra H 1.7 cdti 2004 Lehetséges, hogy lett valami maradandó kár vagy megnyugodhatunk?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének azok, akik elkezdenek pampogni, hogy minek vezet jogsi nélkül, ezeket inkább hanyagoljuk. Én is tudom, hogy hülye és nem kellett volna, el is mondtuk neki. Kb semmit sem tud a vezetésről, elmondása szerint nem is váltott, végig egyesben ment nagy fordulaton hideg motorral. Pár perc múlva kaptam tőlük a hívást, hogy menjek már mert füstöl a motor.

Mire odaértem már nem füstölt, de eléggé szúrós, égett szaga volt. Ahogy hazavezettem nem volt vele semmi gond de a szagot még lehetett érezni. Elmondásuk szerint bal oldalon füstölt a motor (ha szemből nézzük). A hűtővíz a másik oldalon van, szóval gondolom nem az forrt fel, de javítsatok ki, ha tévedek mert én sem nagyon értek hozzá.


2020. aug. 9. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"elkezdett füstölni a motor"


Ez bizony szerelőt kíván, az pedig pénzt.

2020. aug. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Avval a motororral elég rizikós szórakozni, mert a legkisebb problémára is megszorul.

Meg kell nézni, van-e benne elegendő víz, olaj.

És hogy hidegen, melegen jól indul-e, szép-e az alapjárat. Ha ilyen bajok nincsenek, akkor nem lett hibás a motor.

Lehet, a kuplungot égette meg, azt is ki kell próbálni.

2020. aug. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egyesben vezetett és nyomta a gázt? És füstölt a motor?

és te azt hiszed, hogy ennek a motornak nincs baja?


Nem akarlak elkeseríteni, de akár totálkárra is vághatta a motort.

2020. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rossz a kategória kérdező!

Opelünk van már 20 éve, (nem ugyanaz a kocsi) és alapvetően nagyon jó márka. Sokféle hibát átéltem már, de hasonló csak egyszer volt, amikor az autószerelő üresben járatta a motort, hogy "megfigyelje", majd ott hagyta. Kiderült - persze utólag - hogy nem működött az olajlámpa és nem volt benne elég olaj. Beégett a motor, de úgy, hogy többe került a javítása, mint amennyit az akkor már 12 éves kocsi ért.

De megérte, utána még mi használtuk egy ideig, majd elajándékoztuk egy rokonunknak és ő még évekig. A kocsi nagyon jól ment utána, és mivel eleve biztonságos típus, így azzal sem volt gond. Nekünk Astráink voltak és van most is.

De a mi kocsinkkal a füstölés után nem hogy haza nem lehetett volna simán menni, mivel beégett a motor megmozdítani sem lehetett. Nézesd meg mindenképpen! Ha baj történt akkor most még könyebben lehet javítani kisebb költséggel. Valószínűleg ha a szerelő nem hagyja magára a miénket, és a füstölés első jeleire leállítja, akkor annak sem ment volna tönkre a motorja.

2020. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Semmit nem vettem észre mikor hazavittem. Víz az volt benne, az olajat akkor ma megnézem.

Akkor még indult rendesen és az alapjárattal sem volt semmi.

2020. aug. 9. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy jogsi nélkül vezetett, kár volt belekeverni a kérdésbe. Semmi köze a kérdéshez. A műszaki állapota egy autónak nem lesz más attól függően, hogy jogosítvánnyal vagy anélkül vezetik.

Tehát ha jól értem nem a kipufogóból, hanem a motortérből jött a füst. Biztosan füst volt és nem gőz? Milyen színű volt? Nem éreztél jellegzetes hűtőfolyadék szagot a motortérben?

Nálam volt már pont ugyan ennél a motornál, hogy elöl az EGR-hűtő tömlőjének a bilincse adta meg magát és szivárgott a hűtőfolyadék. Szépen lecsöpögött pont a kipufogó leömlőre, amitől látványos gőzfelhőt produkált. Eleinte lég ijesztő volt a jelenség, pedig csak egy 100Ft-os bilincset kellett kicserélni.

2020. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mire én odaértem már nem füstölt, de azt mondták fekete volt a füst. Eléggé büdös, kissé égett szagot lehetett érezni. Még másnap is éreztük.
2020. aug. 12. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fekete füst a motortérből? Az azért furcsa, mert amíg a kipufogórendszer egyben van, a motortérben nem jöhetne ki fekete füst. Fekete füst a tökéletlen égés miatt lehet. Túl sok gázolajat kap és/vagy azt sem megfelelően beporlasztva, azaz hugyozik az injektor. Vagy nem kap elég levegőt mert a szívócső el van kokszosodva, vagy a turbó nem termel eleget. De mindkét esetben a kipufogón jönne ki hátul a kormos fekete füst.

Hibakód van?

2020. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen után én elvinném egy teljes-körű átvizsgálásra, motor-átvizsgálással együtt, akkor is, ha egyébként nem produkál további tüneteket az autó. Azért fekete füstöt nem nagyon szoktak csinálni az autók, max az ilyen lerúgott cigánydízel szeméthegyek.
2020. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
(#9 voltam, mármint nem a te autódra értettem a lerúgott cigánydízelt :D)
2020. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!