Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw passat 5.5 1.9 pd tdi...

Vw passat 5.5 1.9 pd tdi 4motion, chip, tuning?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 5.5ös passatom, amit valamennyire, szeretnék "tuningolni", nem azt mondom hogy 200 lóerő fölé akarom, csak hogy egy chip, mennyit számitana a +30lóerő, tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy ezt a fajta motort ki hogy tuningolta, AWX a motorkód.

2020. aug. 9. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem számít a plusz lóerő. Én is chiptuningoltattam az első autómat. Először +20 Lóerő lett kiszedve, de kb. 1 hét alatt meguntam, utána már nem tűnt fel hogy erősebb lett mint volt. Utána jött egy turbócsere (+injektorok, de ez nem biztos, már régen volt), azzal nyertünk még 50 Lóerőt, azt is megszoktam 1-2 hét alatt, és ugyanolyan unalmassá vált utána az autó, mint előtte volt. Tehát a motortuningot én nem részesítem ma már előnyben semmihez képest sem. Legyen egy jó futómű, fékrendszer, kormánymű és hajtás az autó alatt, sokkal többet számít a vezetési élményben mint a motorerő. Sajnos a Passat ilyen téren fényévekre van az ideálistól, elsőkerék, orrmotor... Szerintem jobban jársz ha elkezdesz gondolkodni az útján, ahelyett hogy tuningolgatnád.
2020. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a motort lazán megküldtem +50 lóerővel,és a nyomaték is hasonló értékekkel emelkedett. Ez éppen elég arra, hogy még 4esben is elkaparjon. Chip nélkül is tudta nálam a 2 kilót, így meg lazán megy fölé. És mivel a fogyasztás sem nőtt meg, én teljesen jól megvagyok vele.


Vagyis egészen mostanáig, a magasnyomású nem bírta a biztonságos érték feletti chippelést (pedig épp, hogy feltte vagyok), de most egy minőségi rendszer majd jól megküldi, és bírni fog még egy pár évet.


A 30 lóerő is teljesen elég, szerintem.

2020. aug. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 130 lovas pdt 190ig biztonságos húzni. Ha jól tudom 210 csippel a vége de ott már egy hónapos időtartamról beszéltek.
2020. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy már ez a 180 lóerős is motorgyilkos lesz, de még bírja, ahogy írtam, most a rendszert cserélem ki, majd utána jön egy-két kisebb teljesítménynövelő fejlesztés 😀.
2020. aug. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!