Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia I (1u2) kopogó...

Skoda Octavia I (1u2) kopogó hang gázadáskor, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Főként induláskor, gázadáskor, amikor elindul az autó, néhány tompa koppanást lehet hallani. Ez magasabb fokozatba váltás utáni erőteljesebb gázadáskor is hallatszik. Egyenletes sebességnél, kanyarodáskor nincs kopogás, a kanyarívtől függetlenül. Gázadáskor a váltó is bólint egy kicsit, nem tudom, hogy van-e összefüggés.


Kicseréltettem a két szélső és a középső motortartó bakot is, de a hiba nem oldódott meg. Mondjuk, amikor a két szélsőt kicserélték egy-két napig mintha nem hallottam volna a kopogást, de már a saját érzékszerveimben sem bízom. Talán a csere idején megmozgatták a motort, és emiatt egy időre nem jelentkezett a hiba? A váltó bólintása is megmaradt a motortartó bakok cseréje után is.


A szerelők sem igazán tudnak semmit, nekem kellene megmondani, hogy mi a hiba, mit kell cserélni, és akkor megcsinálnák. Csak hát én nem értek ehhez. Ha esetleg tudtok olyan, Pécs környéki szerelőt, aki meg tudná csinálni, azt is megköszönném.


Köszi előre is!



2020. aug. 10. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább a futóműnél kellene keresni a hibát? Nekem is volt kopogás, de inkább rossz úton. Szilentek lettek cserélve, és azóta nincs gond, és stabilabb is az úton. Esetleg még a féltengelyeket lenne érdemes megnézni.
2020. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem gondolom, hogy futómű, rossz úton csak akkor van kopogás, amikor gázelvétel-gázadás történik. Az autó még jóformán el sem indul, szinte még nem is gurul, amikor a kopogás már hallatszik.
2020. aug. 11. 08:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ettől még lehet, hiszen ott a hajtás, és induláskor,váltáskor, terhelésváltáskor tehát amit írsz is, hogy gázelvétel-gázadáskor a futómű alkatrészei rendesen kapják a terhelést. Tehát ilyenkor ha valami ki van kopva, akkor tud adni hangot. Gyenge pont ezeknél a futóműveknél a lengőkar szilent. Idővel elgyengül, kirepedezik. Azt meg is tudod nézni ha megemeled a kocsit. Azt nem mondom, hogy vidd el rázópadra, mert nekem kopogó futóművel is átment a műszakin( eredetileg csak átvizsgálás lett volna, hogy kiderüljön mi kopog) .Utána mentem is a szerelőhöz egy szatyor alkatrésszel. Lengőkar szilent, toronycsapágy, kormányösszekötők ( porvédő odavolt) kutyacsont.
2020. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet, hogy igazad van.
2020. aug. 12. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!